Home Zpravodajství Politika Plzeňský euro...

Plzeňský europoslanec Pospíšil potvrdil svou kandidaturu na šéfa TOP 09

Pražská TOP 09 chce plzeňského europoslance Jiřího Pospíšila za celostátního předsedu strany, i když si to nepřeje současný šéf Miroslav Kalousek. V sobotu o tom rozhodl krajský sněm. Zpravodajský portál Plzen.cz již informoval, že Pospíšil vstoupil do TOP 09 aby jí pomohl po volebním debaklu (čtěte zde). Nové celostátní vedení bude strana volit na sněmu koncem listopadu.

Pospíšil v tajném hlasování získal silný mandát, pro jeho kandidaturu hlasovalo 77 procent delegátů. „V momentě, kdy jsem získal nominaci na své domovské půdě, tak můžu veřejně říci, že se budu ucházet o post předsedy TOP 09,“ uvedl pro server novinky.cz. Europoslanec nevstoupil do strany v Plzni, jak se čekalo, ale v Praze 6, kde má zázemí Muzeum Kampa. Kromě Prahy už získal podporu na severní a jižní Moravě a v Královéhradeckém a Plzeňském kraji.

Pokud by uspěl, chce se Pospíšil zaměřit na přípravu na komunální volby, které budou příští rok. „Pokud budu zvolen, tak budu chtít, abychom spolupracovali se stranami z pravého středu, to znamená primárně se STAN a KDU-ČSL,“ řekl.

DALŠÍ ČLÁNKY