Home Zpravodajství Politika Plzeňský kraj...

Plzeňský krajský zastupitel věří ve volbu Pavla Fischera. Zemana nechce

“Věřím v prioritní volbu pana Fischera, pokud ne, je na mém druhém místě pan Drahoš,” představuje na Facebooku své budoucí prezidenty zastupitel Plzeňského kraje a ředitel Diecézní charity Plzeň Jiří Lodr (KDU-ČSL). “Já volím pana Fischera, je to velmi vzdělaný a rovný člověk, tak věřím, že se podaří nepropást tuto možnost změny ve službě prezidenta,” dodává.

Průzkumy zatím Jiřímu Lodrovi ale moc nenahrávají. A ani informace bookmakerů sázkových kanceláří. Ti pro lednovou prezidentskou volbu opět favorizují Miloše Zemana. V létě dávali větší šance bývalému předsedovi Akademie věd ČR Jiřímu Drahošovi, nyní se situace obrátila. I zvolení textaře a podnikatele Michala Horáčka bookmakeři proti konci července věří znatelně méně.

“Tohoto pána volit opravdu nelze mezi lidmi, kteří milují svoje rodiny a vlast,” reaguje ale na Zemanovy preference Lodr. Už ne – nejen, že nás zaprodává Rusku, poškozuje doma i v zahraničí, ale nemá v sobě pokoru a lásku k naší vlasti a lidem, kteří zde žijí – protože jinak by opravdu spojoval a nedělal by vše pro opak – tolik zla v jiné formě prezentoval Klaus, neb oba byli připraveni na svoji roli Prognostickém ústavu, který byl založen vědomě KSSS a KSČM. To prostě bolí,” zdá se, že doslova trpí zastupitel KDU-ČSL.

“Věřím v prioritní volbu pro pana Fischera,” opakuje Lodr. “Protože je skutečně nejlepší pro službu prezidenta,” dodává.