Home Zpravodajství Aktuálně Plzeňský radn...

Plzeňský radní Michal Dvořák(OPAT) rezignoval. Reaguje tak na obvinění z dotačního podvodu

Radní pro sport a podporu podnikání Michal Dvořák (OPAT) dnes na zasedání Zastupitelstva města Plzně rezignoval na svou funkci ve vedení města. Nadále bude jen řadovým zastupitelem.

Michal Dvořák zastával funkci radního pro sport a podporu podnikání, zvolen byl za politické hnutí Občané Patrioti. Nyní bude pouze členem zastupitelstva. Svým odchodem reaguje na aktuální obvinění z dotačního podvodu. Týká se čtyřmilionové dotace z roku 2014 na rekonstrukci tělocvičny v Božkově. „Vzhledem k okolnostem a událostem, které se děly kolem mé osoby v posledních týdnech, bych chtěl rezignovat na svoji funkci, a to k dnešnímu dni. Práci jsem měl rád, pomáhal jsem plzeňským sportovcům napříč celým spektrem. Je to pro mě těžké, emotivní. Nechci ale, aby dění kolem mé osoby vrhalo jakýkoliv stín na vás, mé kolegy, kteří jste mě podpořili. Svědomí mám absolutně čisté, věřím tomu, že se očistím a prokáže se má nevina,“ řekl zastupitelům Michal Dvořák.

Jeho rozhodnutí souvisí s obviněním kvůli čerpání dotací na rekonstrukci tělocvičny v Božkově. Na komplexní rekonstrukci tělocvičny ve sportovním areálu Plzeň – Božkov čerpal dotaci spolek DS Training, jímž byl Dvořák tehdy předsedou. Na tělocvičnu získal spolek od Tělovýchovné jednoty smlouvu na pronájem. Problémem ale je, že smlouvu podepsal jen šéf jednoty Adolf Bláha a členská základna to prý nevěděla. Její zástupci tedy podali trestní oznámení. „Po mě nikde nezůstala ani koruna dluhů, nikdy jsem nikoho neokradl,“ řekl k tomu Dvořák. Na radnici měl plnou podporu. Více čtěte zde.

Ve funkci radního Rady města Plzně Michala Dvořáka nahradí jeho stranický kolega Petr Chvojka, manažer FC Viktoria Plzeň. Bude neuvolněným radním, pracovat tedy bude jak pro fotbalový klub, tak pro město.

„Měl jsem to štěstí, že jsem se stal členem této rady, členem tohoto týmu, který funguje jako dobře běžící stroj. Chtěl bych tímto popřát Petru Chvojkovi, aby se mu dařilo. Celý život se tělem i duší věnuje sportu a já věřím, že tu energii bude předávat nám Plzeňanům,“ uvedl po volbě nového člena Rady města Plzně primátor Martin Zrzavecký.