Home Zpravodajství Hlavní zprávy Plzeňští fotb...

Plzeňští fotbalisté to dokázali. Konečně zdolali FCSB a postupují do jarní fáze Evropské ligy

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili na domácím hřišti v předposledním zápase skupiny Evropské ligy rumunský celek FCSB 2:0, a protože izraelská Beer-Sheva prohrála s Luganem, postupují Západočeši do jarní fáze. Branky Viktoriánů vstřelili Milan Petržela a Jan Kopic.

Od úvodní minuty se hrál poměrně otevřený fotbal, na první šanci si Doosan Aréna počkala do 10. minuty, kdy Petržela rozvlnil síť, ke smůle Plzeňanů ale jen tu boční. O minutu později měl gól na noze Kolář, jenže tváří v tvář brankáři Vladovi neuspěl. Ve 20. minutě se poprvé ukázal hostující útočník Alibec, v rychlém brejku ale vyslal pouze slabou střelu, kterou Hruška zkrotil. Na druhé straně měl Vlado co dělat, aby vyboxoval pohotový pokus Řezníčka. Další velkou šanci měl o chvíli později Kolář. Ve 33. minutě už se Viktoriáni téměř radovali, jeden z beků hostů ale vykopl míč po střele Řezníčka z brankové čáry.

Plzeňané se dočkali v 50. minutě. Hrošovský výborně načasoval přihrávku na Milana Petrželu, a ten osamocený před Vladem nezaváhal. O minutu později ale mohlo být vyrovnáno. Trestný kop Balasy ovšem vytáhl výborným zákrokem Hruška. Hned z protiútoku málem podruhé udeřili Západočeši, jenže Kopic svůj brejk zakončil střelou vedle. V 63. minutě podržel Viktorii Hruška, když vytěsnil ránu Tanaseho. Plzeň pak vykčávala na svoji šanci, která přišla v 76. minutě. Nejprve skvělý Vlad vyrazil pokus Kopice, do míče pak napřáhl Hořava a Jan Kopic hlavou tečoval míč do sítě. Závěrečné minuty už si Viktoriáni zkušeně pohlídali. A protože Lugano porazilo Beer-Shevu, slaví Plzeňané postup do jarní fáze Evropské ligy.