Home Zpravodajství Hlavní zprávy Plzeňští fotb...

Plzeňští fotbalisté jdou zpět do čela. Výhru nad Olomoucí trefil navrátilec Pilař

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili ve 3. kole HET ligy Sigmu Olomouc 1:0 a se ziskem 9 bodů povedou dál tabulku. Jediný gól vstřelil v 69. minutě střídající Václav Pilař.

Úvod zápasu byl hodně vyrovnaný, možná překvapivě aktivnější byla hostující Sigma. První velkou šanci měl v 8. minutě po dobré práci Kopice Krmenčík, z úhlu ale mezi tři tyče míč nedokázal dostat. O dvě minuty později se ukázal na druhé straně útočník Chorý, jehož hlavičku Hruška zlikvidoval s velkou dávkou štěstí. Ve 12. minutě pak prozměnu plzeňskou branku těsně minul Texl. Chvíli poté měli opět další tutovku domácí, Kolářovu střelu z bezprostřední blízkosti ale Buchta chytil. Obě obrany nepůsobily zrovna přesvědčivě, ve 21. minutě zaspala ta plzeňská, Tomáš Chorý ale tváří v tvář Hruškovi minul. Poté se hra uklidnila a přibylo také více nepřesností na obou stranách. Až ve 44. minutě se znovu ukázal Michael Krmenčík, ani tentokrát ovšem na Buchtu nevyzrál.

Do druhého poločasu už nenastoupil zraněný stoper Hejda, jeho místo ve středu obrany zaujal Řezník a na kraj se postavili Limberský s Havlem. V 52. Minutě hosté nechali hodně prostoru Hrošovskému a s jeho pohotovou střelou měl Buchta co dělat. V 63. minutě měl obrovskou šanci střídající Pilař, který obešel tři hráče Sigmy, narazil si s Kolářem, ale jeho záměr Buchta vystihl. V 69. minutě už si Václav Pilař spravil chuť, když k němu propadl centr Zemana a pohotovou střelou otevřel skóre zápasu. V 76. minutě propadli Hájek s Havlem a hosté se hnali do přečíslení. Z pohledu Plzeňanů ale kritickou situaci zachránil skluzem Limberský. V 86. minutě mohl Západočechy definitivně uklidnit Řezník, tvrdou rána po rychlém brejku ale postrádala přesnost. O minutu později neuspěl ani Krmenčík, Viktoriány už to však nemuselo mrzet, těsné vítězství uhájili.