Home Zpravodajství Hlavní zprávy Plzeňští fotb...

Plzeňští fotbalisté odstranili z cesty i Slavii. Duel rozhodl Daniel Kolář

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili ve 13. kole ve šlágru kola Slavii 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil v 79. minutě Daniel Kolář. Viktoria vede ligu už o 13 bodů před druhou Olomoucí.

Plzeň nastoupila v očekávané sestavě, trenér Vrba udělal oproti základní jedenáctce proti Luganu jen dvě změny. Do branky se postavil Kozáčik a místo pod hrotem zaujal Kolář. Kdo čekal od úvodu spíše taktickou bitvu, tak se spletl. Oba týmy využívaly od začátku sebemenší příležitosti k zaútočení. Už ve třetí minutě táhl brejk 2 na 1 Kopic, velkou příležitost ale zazdil, když nedokázal přesně přihrát Petrželovi. V 11. minutě o sobě dal poprvé vědět Škoda, jeho střelu ale Kozáčik vytěsnil mimo tři tyče. Ve 22. minutě si na roh naběhl Krmenčík, ke smůle domácích ovšem hlavičkoval jen do boční sítě. Ve 36. minutě zachránil sešívané obranný zákrok jednoho z beků, který zblokoval střelu Koláře.

Hned v úvodu druhého poločasu Hájek podcenil situaci a Plzeňští mohli děkovat jen nepřesnému zakončení Škody. V 53. minutě měl největší šanci zápasu na hlavě Krmenčík, po výborném centru Řezníka z bezprostřední blízkosti hlavičkoval mimo. V 69. minutě předvedl krásnou akci Zeman, který se uvolnil na pravém křídle a Laštůvka měl co dělat, aby jeho pokus vytěsnil na roh. O pět minut později to stadionem jen zahučelo, když křižná střela Kopice zamířila těsně vedle levé tyče. V 79. minutě už Doosan Aréna vypukla radostí. Daniel Kolář jako správný kapitán vzal situaci na sebe, zpoza pokutového území vystřelil a jeho technický pokus zaplul do branky. V závěru už se Slavia nezmohla na nic, Plzeň si zkušeně pohlídala cenné tři body a její náskok v čele tabulky narostl už na neuvěřitelných 13 bodů.