Home Zpravodajství Hlavní zprávy Plzeňští fotb...

Plzeňští fotbalisté porazili Slovácko, Bakoš vstřelil 100. ligový gól

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili ve 24. kole ePojisteni.cz ligy nad Slováckem 2:0. Branky Viktorie vstřelili Michael Krmenčík a z penalty Marek Bakoš, pro něhož to byla stá ligová trefa.

Od úvodní minuty se hrál poměrně otevřený fotbal a už ve druhé minutě se hnal do šance Krmenčík, v kritickém momentu si ale poměrně ochotně ustlal na zemi, a tak se sám připravil o větší šanci. Plzeňané sice drželi povětšinu času míč na svých kopačkách, k vážnějšímu ohrožení Daňkovy branky se ovšem nemohli dostat. Naopak v 15. minutě Kozáčik jen přihlížel tomu, jak lob Zajíce skončil tak metr od levé tyče. Ve 22. minutě skončil zápas pro kapitána Hubníka, který musel střídat kvůli zranění zad. Postupem času se Západočeši zlepšovali a závarů v pokutovém území Slovácka přibývalo. Až přišla 35. minuta, centr Petržely a Michael Krmenčík se hlavou nemýlil. O tři minuty později mohlo být v Plzni ještě veseleji poté, co si málem vlastní gól vstřelil Reinberk.

Ve 49. minutě provětral rukavice Daňka dalekonosnou střelou Zeman, to bylo ale na dlouhé minuty vše. V 63. minutě utekl do rychlého brejku Petržela, míč předložil ideálně Zemanovi, který ale trefil trestuhodně pouze brankáře Daňka. V 66. minutě byl opět v hlavní roli plzeňský Zeman, jenž přepadl přes nohy Šimulikoskiho a rozhodčí Orel nařídil penaltu. K ní se postavil Marek Bakoš a nedal Daňkovi šanci. Pro domácího kanonýra to byla 100 ligová trefa, přesně polovinu z gólů pak vstřelil Bakoš v dresu Plzně. Viktoriáni se s dvoubrankovým vedením spokojili, a tak se zápas víceméně dohrával. Západočeši se tak i po 24. kole udrží na čele tabulky bez ohledu na zítřejší duel Slavie.