Home Zpravodajství Sport Plzeňští háze...

Plzeňští házenkáři deklasovali Zubří

Házenkáři Plzně porazili v 8. kole extraligy na domácí palubovce Zubří 33:23. Nejlepším střelcem zápasu byl s 11 trefami Jan Stehlík.

Na západě Čech začali výrazně lépe plzeňští házenkáři. Rychle se ujali vedení (5:2, 10:4, 13:7, 16:10) a dvě minuty před přestávkou zaostávali Valaši za soupeřem dokonce o osm tref (19:11). Třemi brankami v řadě si hosté těsně před odchodem do šaten trochu vylepšili pozici zásluhou Doudy a korigovali na poločasových 14:19, začátek druhé půle ale zase patřil domácím. Ti Zubří zatlačili především mezi 37. a 46. minutou, kdy navýšili svůj náskok z pěti na deset branek (22:17, 28:18) a pak znovu o osm minut později, kdy to bylo už o třináct branek 32:19. Střeleckou formu měl především reprezentant Stehlík a oba Tonarové, na druhé straně sále odpovídal především Douda podpořený Radomírem Válkem. Valaši pak na konci zápasu dosáhli jen na kosmetickou korekci a zaokrouhlili rozdíl na deset gólů 23:33.

Talent ROBSTAV – M.A.T. Plzeň – HC ROBE Zubří 33:23 (19:14)
Nejvíce branek: Stehlík 11/2, Tonar J. 8, Tonar M. 5 – Douda 8, Válek 6/1, Přikryl 2, Hrstka 2. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 4/2 – 1/1. Vyloučení: 4:4 (ČK Zeman). Diváci: 780.