Home Zpravodajství Aktuálně Plzenští otuž...

Plzenští otužilci zahájili sezonu na Moravě

V Moravském krasu, konkrétně na Macoše v podzemní říčce Punkvě se tradičně v říjnu sjedou otužilci z celé České republiky, ale i ze zahraničí, aby společně zahájili plaveckou, otužileckou sezonu. Tentokrát se jednalo se o 69. ročník Memoriálu T. K. Divíška, 37. Liškova Punkva, kde se sešlo celkem 149 plavců.

Velká většina plavců si zaplavala na trati 300 m, pouhé patnáctce otužilců stačila trať o vzdálenosti 100 m. Plavalo se ve vodě o teplotě 8,1°Celsia. Z Plzně se na tuto akci vypravilo celkem pět členů oddílu KSOPL (Klub Sportovních Otužilců Plzeň) ve složení: Šůchová, Chodorová, Murin, Vaniš, Šůcha. Ze Slávie Plzeň pak na Punkvě byla plavkyně Šlehoferová. Všichni si na úvod sezony zaplavali trať nejdelší, aby prověřili své schopnosti do dalších závodů, kterých se na celou sezonu chystá 24.

V podstatě každý víkend se odehrává závod, pokaždé v jiném městě a pořádaný pokaždé jiným klubem, většinou se plave na tratích od 100 do 1000 metrů v různých věkových kategoriích a také podle teploty a proudu vody. V Plzni se uskuteční takový závod 25. listopadu na pláži Boleveckého rybníka.

DALŠÍ ČLÁNKY