Home Zpravodajství Z regionu Podzim pod Ze...

Podzim pod Zelenou Horou už 36. v pořadí

Ve dnech 20.–21. října  se opět uskuteční pochod Podzim pod Zelenou Horou, který se již po 36. koná v Nepomuku na jižním Plzeňsku. Na sedmi zastaveních obdrží pochodníci kontrolní razítko a ochutnají z místní nabídky. Pití alkoholu není podmínkou, důležité je projít, potkat kamarády a hlavně až do cíle si to užít.

S jaký letos pochod bude? To ukáže čas, ale podle příprav se zdá, že bude vydařený stejně jako všechny ročníky před ním.  Diplomy, propozice i přihlášky na jednotlivé dny jsou připravené, jsou vyrobené nové odznaky WWD. Je objednáno 20 bochníků chleba, 10 kg sádla, které je nutné ještě vyškvařit, dostatek cibule, sůl i kmín.

Zámek Zelená Hora – ilustrační foto

„Máme tradičně připravené várnice na desítky litrů čaje pro žíznivé a hladové pochodníky. Co nás tedy čeká:  Start v pátek 20. října: od 17.00 do 18.00 hodin z nepomucké Sokolovny startuje již 15. ročník stále oblíbenějšího pochodu 6 P – Po patnácté, tedy – Pěší Páteční Pivní Průzkumný Pochod,“ uvedla jedna z organizátorek Helena Sedláčková.

A kam vyrazí cyklisté na svých ořích po trasách 35, 50 a 85 km? Budou částečně kopírovat trasy pěší, ale podle vybrané délky si zajedou i mnohem dál a stejně jako trasy pěší trasy ukončí svoji jízdu v nepomucké Sokolovně, kde na všechny čeká tradiční chleba se sádlem a k tomu dobrý čaj. Večer turisty, ale nejen je, pak čeká tradiční turistická zábava se skvělou tombolou od místních sponzorů.

Díky pochopení obce Klášter a ve spolupráci s Mikroregionem Nepomucko je zajištěn volný výstup od 9 do 16 hodin na Zelenou Horu, a tak mají příchozí možnost podívat se, jak pokračuji opravy zámecké terasy, projít se po nádvoří a podívat se do Libušina sálu, kde byl před 200 lety nalezen Rukopis zelenohorský. Dále bude umožněna návštěva kostela Nanebevzetí Panny Marie. To vše bude umožněno nejen turistům, všichni budou mít možnost obdivovat např. novy originální oltář ze zrcadlového nerezu s krásnou moderní Madonou Zelenohorskou, která je typická sekerou zaťatou v rameni.