Home Zpravodajství Z regionu Pojďme na 30....

Pojďme na 30. ročník Chodské bůty

Členové Českého zahrádkářského svazu v Chodské Lhotě na Domažlicku zvou všechny příznivce pěší turistiky na tradiční májový turistický pochod Chodskou bůtu. Letos jde  už o 30. Ročník této oblíbené akce. Chodská bůta se jde v sobotu 20. května a připraveny jsou tři trasy 8, 15 a 20 km dlouhé. První dvě jsou středně náročné, dvacítka je pro zdatné turisty.

Každá trasa má pět značkových kontrol o účasti a všechny vedou příjemnou krajinou s výhledem na nejkrásnější části Šumavy, Českého i Bavorského lesa. Na své si přijdou i milovníci cykloturistiky na trasách v délce 20 a 50 km. Registrace a start je jako už tradičně od budovy Obecního úřadu Chodská Lhota v době od 10 do 14  hodin. Na trase pochodu bude několik vyznačených občerstvovacích míst a zdravotní služba.

Cílem pochodu pro všechny trasy je přírodní areál Lomeček Českého zahrádkářského svazu Chodská Lhota, kde na účastníky čeká občerstvení, kulturní program s hudební kapelou. Předávat se budou také odměny pro nejstaršího muže a ženu tohoto pochodu. Všichni účastníci Chodské bůty dostanou doklad o účasti.

DALŠÍ ČLÁNKY