Home Zpravodajství Krimi a černá kronika Policie kontr...

Policie kontrolovala dodržování pobytového režimu cizinců

Policisté z Odboru cizinecké policie Plzeň ve spolupráci s policisty zařazenými na Oddělení hospodářské kriminality v Klatovech a pracovníci Oblastního inspektorátu práce v Plzni provedli tzv. pobytovou kontrolu. Kontroly se uskutečnily v Sušici a byly zaměřeny na dodržování pobytového režimu cizinců, nelegální zaměstnávání cizinců a pátrání po osobách.

„Pobytová kontrola byla provedena ve firmě, kde bylo zkontrolováno 13 osob. Policisté udělili sedm blokových pokut ve výši sedm tisíc korun, protože cizinci nepředložili potřebné doklady k prokázání totožnosti,“ řekla policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Dále byla provedena i kontrola na ubytovně, kde bylo zkontrolováno téměř třicet osob a dvaatřicetiletá cizinka byla zajištěna. Policisté zjistili, že cizinka se před zaměstnavatelem vydávala za občana Evropské unie, i když je z jiného státu. „Ženě hrozí správní vyhoštění až na dobu pěti let a umístění do zařízení pro zajištění cizinců, za účelem realizace správního vyhoštění,“ dodala Ladmanová.

DALŠÍ ČLÁNKY