Home Zpravodajství Aktuálně Policie stále...

Policie stále hledá muže, který byl napaden v centru Plzně mačetou. Pomozte při pátrání

Policisté Policie České republiky pátrají po neznámém muži, který byl napaden majitelem obchodu se smíšeným zbožím. Neobvyklý případ se odehrál v jedné z prodejen v Plzni na ulici Borská v neděli 28. května kolem půl desáté večer.

Majitel obchodu si všiml zákazníka, který údajně poničil jedno balení párků v prodejní ceně 20 korun tím, že nechtěně porušil plastový obal uzenin. Protože znehodnocené potraviny vložil zpět do regálu a nebyl ochoten škodu uhradit, dostal od provozovatele obchodu bez varování pěstí do obličeje. Následovala slovní šarvátka, během které se oba muži přesunuli před prodejnu. Když se majitel obchodu vracel dovnitř, dostal znenadání skleněným půllitrem, který držel v ruce zákazník, do hlavy. Pak oba muži opět vešli do prodejny, kde prodavačka, která všemu přihlížela, vytáhla mačetu a začali jí tlouct zákazníka po zádech. Pravděpodobně, aby definitivně zahnal klienta na útěk, vytáhl majitel obchodu z pod pultu plynovou pistoli, natáhl ji a zamířil. V ten moment byl však zákazník již na úprku. Ke zranění osob naštěstí nedošlo.

Poškozeným byl muž, zdánlivého stáří do 30 let, na sobě měl oblečenu černou čepici, světlé triko a modré kraťasy.
Protože pro řádné objasnění tohoto protiprávního jednání je výpověď napadeného muže stěžejní, žádá policie poškozeného v případě, že se o výzvě dozví, nebo občany, kteří jej jsou schopni identifikovat ho podle fotografie z kamerového záznamu, aby neprodleně podali zprávu na nejbližší služebnu Policie České republiky nebo na tísňovou linku 158.