Home Zpravodajství Aktuálně Policisté hle...

Policisté hledají 47tiletého Rumuna. Má tuberkulózu

Policie České republiky pátrá po Rumunovi Constantinu TUDOREANUOVI. Narodil se 15. února 1970. Má pozitivní nález na tuberkulózu a je povinen nastoupit do nemocnice.

Po pohřešovaném muži bylo 30. června 2017 vyhlášeno celostátní pátrání, když Fakultní nemocnice Plzeň – Bory oznámila, že dle odebraného kultivačního materiálu ze dne 19. května 2017 byla u muže zjištěna kultivačně pozitivní tuberkulóza, která podléhá povinnému pobytu v nemocnici a léčbě. V případě dlouhodobého styku s nemocnou osobou hrozí přenos onemocnění.

Plzeňští policisté ihned po muži vyhlásili celostátní pátrání. V rámci toho pátrali nejen na území České republiky, ale i v zemi původu pacienta. Pátrání bylo rozšířeno i na všechny státy tzv. Schengenu. Pátrání nebylo dosud úspěšné.

Pohřešovaný muž je vysoký od 175 do 185 cm, má hnědé, krátce střižené vlasy a hnědé oči. Bližší popis pohřešované osoby není znám.

Policisté žádají všechny občany, kteří by mohli podat jakoukoliv informaci o pobytu, výskytu nebo pohybu pohřešované osoby, aby neprodleně podali zprávu na nejbližší služebnu Policie České republiky nebo na tísňovou linku 158.