Home Zpravodajství Aktuálně Policisté hle...

Policisté hledají tři Rumuny. Mohli by trpět nakažlivou nemocí

Policisté Policie České republiky pátrají po třech mužích cizí národnosti, u nichž vzniklo podezření, že by mohli trpět nakažlivou nemocí.

Všichni níže jmenovaní muži se ucházeli o zaměstnání u jedné z agentur zprostředkujících zaměstnání. Jednou z podmínek úspěšného získání práce bylo povinné absolvování vstupní lékařské prohlídky. Během vyšetření však u všech vyvstalo podezření, že by mohli být nakaženi tuberkulózou. K provedení dalších lékařských úkonů, které by tuto nemoc vyvrátily či potvrdily, se však ani jeden z cizinců nedostavil.

Plzeňští policisté ihned po všech mužích vyhlásili celostátní pátrání. V rámci toho pátrali nejen na území České republiky, ale i v zemi jejich původu. Samozřejmě bylo pátrání rozšířeno i na všechny státy tzv. Schengenu. Pátrání dosud nebylo úspěšné. Proto žádáme všechny občany, kteří by mohli podat jakoukoli informaci o pobytu, výskytu nebo pohybu hledaných osob, aby neprodleně podali zprávu na nejbližší služebnu Policie České republiky nebo na tísňovou linku 158.

Afrem FLOREA, nar. 3.4.1979, výška postavy 160 – 180 cm

Toma-Nicolae CIURARIU, nar. 3.11.1998, výška postavy 160 – 180 cm, hnědé oči, hnědočerné, rovné, na krátko střižené vlasy česané na pěšinku vpravo

Stefan VIZITIU, nar. 25.12.1981, výška postavy 160 – 180 cm.