Home Zpravodajství Aktuálně Policisté pát...

Policisté pátrají po dvou dětech a jednom dospělém muži. Neviděli jste je?

Policisté Policie České republiky vyhlásili pátrání po patnáctileté Barboře Čížkové, stejně starém Jiřím Fizerovi a jednatřicetiletém Michalu Žiačkovi.

Barbora Čížková se narodila 5. února 2002, trvalé bydliště Sokolov, Závodu Míru 1850, v této chvíli je svěřenkyní školského výchovného zařízení.

Hledaná dívka je hubené postavy vysoké cca 165-170 cm, má modré oči a ryšavé, vlnité dlouhé vlasy. Zdánlivého stáří 15-17 let. Na sobě měla oblečené černé šaty s růžovo-bílými květy, černé kalhoty s dírami na kolenou. Obuta byla do šedých kotníkových bot s růžovými pásky.

Jiří Fizer se narodil 1. března 2002, trvalé bydliště AŠ, Chebská 2119/225 je také svěřencem výchovného zařízení.

Hledaný chlapec je hubené postavy vysoké cca 150-160 cm, má zelené oči a hnědé, krátce střižené vlasy na ježka. Zdánlivého stáří 13-15 let. Na sobě měl modré triko s krátkým rukávem, šedé tepláky a byl obutý do bílo-oranžových tenisek.

“Obě děti byly na základě soudního rozhodnutí svěřeny do ústavní výchovy. Naposledy byly viděny dne 16. srpna 2017, kdy utekly ze společné vycházky v Plzni, a to z Křižíkových sadů,” uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Posledním hledaným je Michal Žiaček, narozený 20. března 1986, občan Slovenska, trvalé bydliště Plzeň, Koterovská 1172/83.

“Na hledaného muže byl vydán rozhodnutím Okresního soudu Plzeň – město příkaz k zatčení,” podotkla Hokrová.

Jmenovaný muž je hubené postavy vysoké cca 175-180 cm, má zelené oči, vysoké čelo a plavé (blond), rovné vlasy střižené nakrátko tzv. na ježka. “Je možné, že se hledaný muž může pohybovat ve společnosti osob od cirkusu nebo pouťových atrakcí,” doplnila mluvčí

Policisté žádají všechny občany, kteří by mohli podat jakoukoli informaci o pobytu, výskytu nebo pohybu hledaných osob, aby neprodleně podali zprávu na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na tísňovou linku 158.