Home Zpravodajství Aktuálně Policisté se ...

Policisté se vydali za dětmi do tábora. Předvedli motocykl i služebního psa

V rámci letních preventivních aktivit navštívili policisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje letní dětský tábor Kořen nedaleko Konstantinových Lázní. Pro více jak sto dětí připravili bohatý program.

Policisté z oddělení služební kynologie přijeli táborníkům ukázat, jak pracují služební psi v terénu. Psi vyhledávali omamné a psychotropní látky, výbušninu a proběhla i ukázka zadržení nebezpečného pachatele. Na závěr si mohly děti některé ze psů pohladit nebo jim dát drobný pamlsek.

Policista z odboru služby dopravní policie dětem přiblížil svoji práci a ukázal služební motocykl. Děti si rovněž prohlédly služební výstroj a výzbroj. Některé části vybavení jim kolega z obvodního oddělení Konstantinovy Lázně dovolil i vyzkoušet. Policisté z oddělení tisku a prevence pak pro děti připravili slalomovou dráhu, kde si vyzkoušely preventivní brýle, jedny simulující opilost a druhé simulující účinek omamné a psychotropní látky. Táborníkům policisté na daktyloskopické kartičky mladého kriminalisty vzali otisky prstů, každý si pak mohl svoji kartičku ponechat.

S dětmi si policisté povídali nejen o práci, ale také o dopravě, bezpečnosti o prázdninách i v nadcházejícím školním roce. Návštěva letního dětského tábora se setkala s velkým ohlasem, děti získaly nejen nové poznatky, ale také drobné dárky od Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje a Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra.