Home Zpravodajství Hlavní zprávy Poslední zápa...

Poslední zápas v roce 2017 Plzeň zvládla, porazila Duklu Jihlava

Hokejisté Škody Plzeň ve 35. kole porazili Duklu Jihlava 3:1 a prolomili tak třízápasovou sérii proher. Za Škodovku se gólově prosadili Jones, Schleiss a Gulaš.

Na první větší šanci zápasu čekala velmi dobře zaplněná Home Monitoring Aréna do 8. minuty, kdy pálil nebezpečně domácí Gulaš. Hned o další minutu později se nenechal zaskočit na druhé straně Svoboda Žalčíkem. V 16. minutě spálil obrovskou příležitost Gulaš, k němuž se dostal puk po střele Mertla. Na gól tak nakonec plzeňští fandové museli počkat do 17. minuty, kdy prostřelil Voldena Nick Jones. Plzeň byla na koni a za pár vteřin mohla vést už o dvě branky, Moravčík ovšem rozvlnil pouze boční síť.

Druhá třetina začala obrovskou šancí Kratěny, který byl po přihrávce Stacha zcela sám před Voldenem. Hosté především bránili ve 27. minutě ale využili chyby obrany Škodovky a Zeman zakončil svůj únik trefou nad rameno Svobody. Poté Plzeň přežila velký tlak Dukly v přesilové hře, výborný Svoboda si pak poradil i se střelami Zemana a Stříteského.

Ze třetí části uběhlo 18 vteřin a domácí šli znovu do vedení. Jan Schleiss se neukvapil, objel branku a zasunul puk za pozdě se přesouvajícího Voldena. Ve 48. minutě mohl dodat klid na plzeňské hokejky Gulaš, který si položil Voldena, ale bekhendem vysoko přestřelil. V 55. minutě nedokázal Voldena překonat ani osamocený Straka. Západočeši už si ovšem výhru vzít nenechali. V poslední minutě je definitivně uklidnil gólem do prázdné branky Milan Gulaš.