Home Zpravodajství Politika Pošta jednou ...

Pošta jednou týdně? A co elektřina nebo voda? – ptá se okamurovec

Doručování pošty pouze na vybrané dny v týdnu? Místopředseda Okamurovy Svobody a přímé demokracie v Plzeňském kraji Zdeněk Maštalíř si všiml informací v německém tisku, že tamní pošta v rámci pilotního projektu testuje ve vybraných oblastech dodávání dopisů jen třikrát, případně jen jednou týdně. „Němci jsou zkrátka dál – pošta chodí jednou týdně,“ ironizuje to na Facebooku Maštalíř.

„Reaguje tak (pošta – pozn. red.) prý na nové potřeby zákazníků,“ píše Maštalíř. Jo, je možné, že zákazníci mají nutkavou potřebu čekat na dopis celý týden, ovšem také je možné, že dochází peníze nebo je možné, že se pošťáci do některých rajónů bojí,“ vysvětluje sám sobě situaci.

V každém případě je to podle něho příkladný krok směrem k vybudování vyspělé multikulturní společnosti. „Nedá se vyloučit, že příště si potřeby zákazníků vyžádají v týdenních intervalech dodávku elektřiny nebo třeba vody,“ reaguje Maštalíř.

Německá pošta vysvětluje svůj projekt na řidší doručování zásilek rostoucí digitalizací a zvýšeným využitím e-mailových zpráv, Whatsapp a Facebooku. Hlavním důvodem je pak pokles objemu listovních zásilek. Projekt probíhá až do konce září a jeho průběh sleduje Spolková agentura pro sítě jako nejvyšší orgán dohledu na trhu s poštovními službami. Nadšení z testování nejsou tamní poštovní odboráři, kteří se obávají o ztrátu pracovních míst.