Home Zpravodajství Krimi a černá kronika Postrach zahr...

Postrach zahrádkářských kolonií dopaden

18tiletý mladík z Klatov převzal usnesení o zahájení trestního stíhání. Byl obviněn z přečinu krádež z části ve stádiu pokusu, z pokračujícího přečinu poškození cizí věci a přečinu porušování domovní svobody, spáchaných z části formou spolupachatelství.

Muž v době od 14. ledna do 4. února vnikl na oplocený pozemek u rekreační chaty v lokalitě Pod Hůrkou a odcizil prodlužovací kabel a zahradní nůžky. Obviněný sám v měsíci únoru ve stejné kolonii vnikl do chaty a nic neodcizil.

Společně s dalším mužem vnikli v době od konce měsíce října 2016 do počátku měsíce března 2017 ve stejné zahrádkářské kolonii do jiné chaty. Zde odcizili motorovou pilu, elektrickou strunovou sekačku, elektrickou pilu v plastovém kufru a zastřihovač plotu a poškodili dvoje dveře.

Dále vnikli do chaty v lokalitě K Letišti a odcizili z garáže elektrickou sekačku a z chaty nic neodcizili. Vnikli na jiný pozemek a do dřevěné kůlny, kde odcizili motorovou a elektrickou sekačku a z chaty dva plastové kanystry se 40 litry benzinu.

Počátkem měsíce února vnikli v zahrádkářské kolonii za plaveckým bazénem do chaty a odnesli keramický půllitr a vojenský baret. V chatové části Markýta vnikli do rekreační chaty a odnesli propanbutanovou náplň. Některé odcizené věci předali do zastaváren.

Počátkem měsíce května v ulici Podhůrecké muž s dalšími dvěma osobami na zaparkovaném vozidle značky Peugeot 306 poškodili skleněné výplně ve dveřích a oknech, odlomili zpětné zrcátko a další části, z motorového prostoru vytrhali kabeláž. Na zadních kolech odstranili šrouby a při pádu vozidla došlo k poškození karoserie a dalších částí.

Na dalším vozidle značky Hyundai vytrhl a odhodil registrační značku. U vozidla značky Opel Corsa poškodil okno a vnikli dovnitř. Poškodili i boční zadní okno na vozidle Škoda Felicia. V ulici U Retexu rozbil dvě skleněné výplně oken na vozidle Škoda 125.