Home Zpravodajství Sport Překvapení se...

Překvapení se nekonalo. Plzeňští házenkáři prohráli v poháru ve Španělsku o 14 branek

Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň prohráli úvodní utkání 2. předkola Poháru EHF ve španělské Pamploně s domácí Helvetií Anaitasuna 26:40. Odveta se hraje v neděli 15. října od 14 hodin v Plzni.

I přes vysokou porážku Plzeňané nezačali zápas špatně. Do stavu 6:6 a 7:7 drželi s favorizovaným sokem krok. Ještě ve 25. minutě vedli Španělé jen 17:14, teprve v závěru prvního poločasu odskočili na rozdíl pěti branek. Až drtivý nápor druhého týmu španělské ligy se zastavit nepodařilo. „Je to škoda, chtěli jsme, aby naše šance byla reálná,“ hlásil pro klubový web trenér Michal Tonar. Jenže první zápas ukázal obrovskou sílu soupeře, který hrál loni čtvrtfinále stejného poháru a zastavil ho až bundesligový Magdeburg. „První poločas to vypadalo ještě přijatelně, jenže ve druhé půli se naše hra rozsypala a soupeř nám začal ujíždět,“ uznal Tonar.

Ze San Sebastianu se plzeňští házenkáři vydají v pondělí domů přes Barcelonu, kde mají čtyřhodinovou pauzu. V Čechách přistanou 21. hodině, takže budou mít jediný den připravit se na středeční extraligovou předehrávku s Frýdkem-Místkem. Ta začíná v městské hale na Slovanech od 18 hodin.