Home Zpravodajství Hlavní zprávy Přeneste se d...

Přeneste se do Asie! Umožní vám to pozoruhodná výstava, která začala v Plzni

Naprosto unikátní výstava ŠANGRI-LA se otevírá pro v Západočeském muzeu v Plzni. Interaktivní expozice provede po Nepálu, Tibetu, Bhútánu a Indii. Návštěvníci uvidí stovky velkoplošných fotografií i zajímavé exponáty a dokumenty ze zemí pod magickým Himálajem. Překvapí tisíce jedinečných sbírkových předmětů i živá zvířata a rostliny. Lidé získají pocit, že se ocitli v Asii a hledají legendární ŠANGRI-LA, pozemský ráj v podobě horského údolí, které možná ani neexistuje. V Západočeském muzeu bude výstava veřejnosti přístupná až do února příštího roku.

plzen_cz_sangrila1 plzen_cz_sangrila2 plzen_cz_sangrila3 plzen_cz_sangrila4

Na výstavě budou návštěvníci exotiku vnímat opravdu všemi smysly. „Projděte se atraktivní faunou i flórou. Navštivte tropický prales s živými hady, gekony a želvami. Zažijte džungli ukrývající tygra. Vstupte do chrámu, kláštera či hinduistického ašramu. Meditujte v buddhistické gompě a mystické svatyni s duchovní knihovnou. Roztočte obří modlitební mlýn i barevné duchovní mlýnky. Prozkoumejte tibetské domky s projekcí. Vystupte do lezeckého base kempu s horolezci na mačkách a cepínech. Nasajte odér nomádského stanu z jačích chlupů. Korzujte pestrou indickou tržnicí s pekařem, zubařem, zelinářem i holičem. Svezte se exotickou rikšou, co přijela až z Delhi,“ nabízí jen malý výčet všech zajímavostí Rudolf Švaříček z pořadatelské CK Livingstone.

ŠANGRI-LA je největší autorská výstava toho druhu ve střední Evropě. Poprvé byla k vidění v Národním muzeu v Bratislavě, kde ji otvíral dokonce sám Dalajláma. Poté se přesunula do Brna, Zlína, Ostravy a Olomouce. Všude slavila obrovské úspěchy a opakovaně se prodlužovala. Je zajímavá pro návštěvníky všech věkových kategorií se zájmy o kulturu, přírodu, fotografování, aktivní prožití života. „Věřím, že expozice potěší lidi nejen z Plzně a okolí, ale že se na nás přijdou opět podívat i děti z místních škol, “ uzavírá Rudolf Švaříček.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Odpovědět