Home Zpravodajství Aktuálně Prezident Zem...

Prezident Zeman dorazil do Plzně, první kroky vedly na Krajský úřad

V půl 11 přijela kolona s prezidentem republiky Milošem Zemanem a jeho manželkou Ivanou k budově Krajského úřadu v Plzni. Hlava státu začíná svoji už pátou návštěvu v Plzeňském kraji.

Dnešní program začal Zeman diskusí s představiteli měst a obcí v Plzeňském kraji v budově úřadu ve Škroupově ulici.  „Jsem rád, že jsem opět ve třetím nejbohatším a neúspěšnějším kraji v ČR. Tím prvním je Praha, která si to nezaslouží, tím druhým je Středočeský kraj, který pije z bohatství Prahy. Jste krajem s nezaměstnaností, která je hluboce pod celostátním průměrem. Jste krajem, který absolutně není zadlužen, krajem, kde poměrně výrazně roste minimální mzda,“ prohlásil na úvod své návštěvy Zeman.

Jako dárek dovezl prezidentský pár hejtmanu Josefu Bernardovi ručně vyrobenou dřevěnou mozaiku a dřevěné pero. Naopak hejtmanství nechalo Zemanovi připravit velký koš regionálních potravin.

Po obědě pak navštíví spalovnu v Chotíkově a den zakončí v Břasích, kam by měl dorazit v 15:40.

Ve čtvrtek Zeman zavítá ve 12 hodin do Horšovského Týna, v 15:15 se ukáže ve Stodě a v 17:15 má naplánováno setkání s dobrovolnými hasiči v Bolevci.

Pátek pak zahájí po půl 11 návštěvou Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, kde má v plánu kromě prohlídky také diskuzi s řadovými policisty. Před polednem se pak přesune na debatu do Nepomuku a celou návštěvu uzavře v 15:30 tisková konference na Zbirohu.