Home Zpravodajství Aktuálně Příjemné jarn...

Příjemné jarní počasí je zatím v nedohlednu, lehké oteplení přijde možná příští týden

Také v dalších dnech bude přes naše území postupovat od západu zvlněná studená fronta, za kterou k nám začne proudit chladný a vlhký vzduch.

Dnes přes den oblačno až polojasno, ojediněle sněhové přeháňky. V Čechách zpočátku místy až skoro jasno, na východě území zataženo a místy občasné sněžení. Večer ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, na západě Čech až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, v 1000 m na horách kolem -3 °C. Vítr severní, v Čechách mírný 3 až 7 m/s, zpočátku místy s nárazy kolem 15 m/s, na Moravě a ve Slezsku čerstvý 6 až 10 m/s s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h), bude později odpoledne slábnout. Na horách na Moravě a ve Slezsku místy sněhové jazyky nebo závěje.

Předpověď na pátek slibuje zpočátku jasno až polojasno. Během dne od severozápadu přibývání oblačnosti a později na severozápadě a severu místy, jinde jen ojediněle slabý déšť, v polohách nad 900 m zpočátku i sněžení. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, při sněhové pokrývce ojediněle kolem -7 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, na severovýchodě kolem 7 °C. Zpočátku slabý, postupně mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

V sobotu by mělo být oblačno až zataženo, od severu na většině území déšť. Během dne přechod k proměnlivé oblačnosti a místy přeháňky, zejména na horách. Od severu postupně v polohách nad 600 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Čerstvý západní, postupně severozápadní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s bude k večeru částečně slábnout.

V neděli bude proměnlivá oblačnost, zpočátku ojediněle, během dne místy přeháňky, na horách na severu a severovýchodě četnější. V polohách nad 500 m, v noci a ráno i v nižších polohách smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C. Zpočátku mírný, postupně čerstvý severozápadní vítr 5 až 10 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (70 km/h), bude k večeru slábnout.

Na pondělí slibují meteorologové polojasno až oblačno, na severu a severovýchodě zpočátku ojediněle sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na jihovýchodní až jižní.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka říká, že bude oblačno až zataženo, na východě zpočátku až polojasno. Od západu na většině území déšť nebo přeháňky. V závěru období přechodně i polojasno a srážky jen místy, na horách sněhové. Nejnižší noční teploty 7 až 2 °C, při zmenšené oblačnosti kolem 0 °C. Nejvyšší denní teploty v úterý 12 až 17 °C, v dalších dnech 7 až 12 °C.