Home Zpravodajství Aktuálně Příznivci zim...

Příznivci zimních radovánek se dočkali. Teploty padnou pod nulu

Pokud vám chybí tradiční zimní počasí, mají meteorologové dobrou zprávu. V příštích dnech by mělo dorazit ochlazení, teploty klesnou pod nulu.

Dnes bude jasno až polojasno, ojediněle nízká oblačnost. V Čechách během dne od západu oblačno až zataženo, večer v západní polovině Čech sněžení, ojediněle i srážky mrznoucí s tvorbou ledovky. Nejnižší noční teploty -3 až -7 °C, na východě ojediněle až -10 °C. Nejvyšší denní teploty -3 až +1 °C, v 1000 m na horách kolem -6 °C, na Šumavě kolem -1 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na Českomoravské vrchovině a na horách na severu čerstvý 4 až 8 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s, bude odpoledne slábnout. Zpočátku na severovýchodě Moravy a ve Slezsku a postupně v jihozápadní polovině Čech jen slabý proměnlivý vítr do 3 m/s.

Na zítra hlásí meteorologové oblačno až zataženo, na většině území občas sněžení, v noci a ráno v západní polovině Čech i srážky mrznoucí, ojediněle s tvorbou ledovky. Na východě zpočátku polojasno. Dopoledne od západu ustávání srážek a v Čechách postupně i polojasno. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, na Moravě a ve Slezsku kolem -7 °C. Nejvyšší denní teploty -4 až 0 °C, v západní polovině Čech 0 až +3 °C. Mírný západní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na sobotu říká, že bude zpočátku oblačno až zataženo, místy slabé sněžení a místy polojasno. Odpoledne v Čechách od jihozápadu přibývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C, na Moravě a ve Slezsku při zmenšené oblačnosti až -10 °C. Nejvyšší denní teploty -3 až +1 °C, na severovýchodě kolem -3 °C. Mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

V neděli by mělo být oblačno až zataženo, během odpoledne na jihozápadě místy sněžení. Na severovýchodě místy polojasno. Nejnižší noční teploty -4 až -8 °C, při zmenšené oblačnosti kolem -10 °C. Nejvyšší denní teploty -5 až -1 °C, na severovýchodě kolem -5 °C. Mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Na pondělí se předpokládá zataženo až oblačno, místy zejména jihozápadě Čech občasné sněžení. Na severovýchodě území místy polojasno. Nejnižší noční teploty -4 až -8 °C, při zmenšené oblačnosti kolem -10 °C. Nejvyšší denní teploty -5 až -1 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka říká, že bude oblačno až zataženo. Občas sněžení, které bude od jihozápadu v nížinách a středních polohách přecházet do deště, ojediněle srážky mrznoucí. Nejnižší noční teploty zpočátku -3 až -7 °C, postupně 0 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty zpočátku -4 až 0 °C, od jihozápadu postupně 0 až +5 °C.