Home Zpravodajství Kultura Režisér Trošk...

Režisér Troška představil Plzeňanům svůj nový film Strašidla

Desítky filmových fanoušků přišly na setkání s hereckou a tvůrčí delegací k novému pohádkovému filmu Strašidla. Největšímu zájmu lidí se těšil Zdeněk Troška.

Bronislav Kotiš

Bronislav Kotiš

Strašidla vyprávějí o rodině hejkala Huga, která se nechce vystěhovat ze svého domu a je přinucena adaptovat se do běžného života obyčejných smrtelníků, kteří umí pěkně zkomplikovat život. Film má ambice vrátit se žánrově do světa fantazie a pobavit diváky příhodami nadpřirozených bytostí a pohádkovými příběhy. Komedie ze současnosti se chce navrátit ke klasickým trikovým filmům, jakými jsou takové trvalky jako Dívka na koštěti nebo Jak utopit doktora Mráčka. Film se točil například v Lítni na Berounsku a na uzavřeném zámku Líšno, dále na zámku v Lítni, v bývalém cukrovaru v lázních Toušeň, v kině v Řevnicích, řevnické ZUŠ a také v základní škole v Lítni.

Nelly , Aleš Háma a Matěj Hádek

Nelly Řehořová , Aleš Háma a Matěj Hádek

Do Plzně kromě režiséra Zdeňka Trošky přijeli i herci Aleš Háma, který v pohádce hraje policistu, dále Matěj Hádek, ten vytvořil postavu režiséra a nechyběl Bronislav Kotiš. Dlouholetý někdejší člen činohry Divadla J. K. Tyla dostal od Zdeňka Trošky roli hejkala Huga. „Pohádky mám hrozně rád, také si je sám často vymýšlím a vyprávím. Třeba, když jsme teď byli na chalupě a vypadl signál televize, tak jsem si vymyslel jednu o kadibudce… Často ty mé pohádky ani nejsou pro děti,“ řekl s úsměvem při autogramiádě.

Předpremiéry v multikině CineStar v obchodním centrum Olympia v Plzni – Černicích se zúčastnila i mladičká Nelly Řehořová, která v pohádce nejenže hraje, ale nazpívala i titulní píseň. Fronta na podpisy a na focení s oblíbenými hvězdami byla nekonečná a sál multikina CineStar při následné předpremiéře byl zaplněný nadšenými diváky. Film Strašidla má oficiální premiéru příští týden ve čtvrtek 18. srpna.

This slideshow requires JavaScript.

Další fotografie si prohlédněte zde.

Program multikina CineStar Plzeň