Home Zpravodajství Z regionu Rokycanský kr...

Rokycanský kros čeká na pokoření rekordu

V Rokycanech u fotbalového stadionu se v sobotu 22. dubna 2017 uskuteční 9. ročník Rokycanského krosu. Ten navazuje na Rokycanskou desítku, která se běhala do roku 2008 v centru Rokycan. Kros se běží v Husových sadech u rokycanského bazénu a fotbalového stadionu. Traťový rekord drží Tomáš Jaša (17:57) a v ženské kategorii Pavla Zahálková (20:42).

Start závodu, jehož trasa měří 5,8 km, je naplánován na sobotu, přihlášky je možné podat v tentýž den od 8.30 v místě startu závodu,  nejpozději však 15 minut před startem každé jednotlivé kategorie. Hlavní závod odstartuje v 10 hodin.  S vyhlášením výsledků se počítá do 30 minut po doběhnutí posledního závodníka. Trať je zvlněná, jedná se o parkové cesty s částečně travnatým povrchem.  Na trase jsou dvě mírná, 500 metrů dlouhá stoupání s převýšením 30 metrů. Na všechny závodníky čeká v cíli párek a limo (pivo).

První tři v jednotlivých kategoriích obdrží finanční odměnu a věcné ceny v hodnotě 8000 korun. Bohatá tombola je určena všem závodníkům, připravena je I cena pro nejstaršího a nejvzdálenějšího účastníka. Prémie 1000 korun čeká na závodníka, který překoná traťový rekord.