Home Zpravodajství Hlavní zprávy Skončil 47.ro...

Skončil 47.ročník tenisového turnaje do 18 let EX PILSEN BABOLAT CUP

V areálu Tenisového klubu Slávia Plzeň byl v neděli ukončen  47. ročník juniorského tenisového turnaje do 18 let EX PILSEN BABOLAT CUP závěrečnými finálovými zápasy chlapců i dívek.

Každý rok se nabízí otázka, kdo napodobí vítěze a vítězky předcházejících let, kteří se pak později opravdu proslavili, nejvíce snad vyčnívá Maria Šarapovová, která už tento turnaj vyhrála ve 14 letech a dokonce pak za tři roky Wimbledon. Z našich jen namátkou lze jmenovat z úspěšných alespoň J. Novotnou, pozdější vítězku Wimbledonu, R. Štěpánka, dvojnásobného vítěze Davisova poháru a olympijského medailistu z Ria, z plzeňských hráčů a hráček zejména T. Šmída, vítěze Davisova poháru a  A. Hlaváčkovou, stříbrnou medailistku z OH v Londýně.

V  letošním ročníku turnaje, kterého se zúčastní zástupci  čtyř kontinentů(kromě Afriky) a 29  zemí,  došlo k celé řadě zajímavých i překvapivých výsledků, když např. už v 1. kole byla vyřazena  jednička mezi chlapci, Bogdan Pavel(Rumunsko).

Už v sobotu se uskutečnila finálová utkání ve čtyřhrách s těmito výsledky :

Mezi chlapci dvojice Paulson (ČR) – Virtanen (Fin) porazili dvojici Holis – Lehečka (oba ČR) 6:4, 6:3, v dívkách zvítězily Hertel  – Ragozinská  ( obě Pol ) nad dvojicí Harvey (USA) – Ovunc  (Tur)  po setech 6:7, 6 3 až v supertiebreaku 1:6.

Nedělní výsledky finálových zápasů ve dvouhrách :

Chlapci :

Po delší době se uskutečnilo české finále a po pěti letech zvítězil v turnaji Čech. Patnáctiletý Dalibor Svrčina (Agrofert Prostějov) porazil po velkém boji šestnáctiletého Jonáše Forejtka (ČLTK Praha, jinak pocházejícího ze severního Plzeňska) 6:7, 7:5, 6:2

Dívky :

I v dívčím finále došlo k velkému boji, kde se vytvořila zajímavá situace a  hráčka nasazená jako č.1  Ania Hertel (Polsko) porazila hráčku nasazenou jako č.2 Niku Radisic ze Slovinska  2:6, 6:4 a 6:4. Oběma dívkám je 17 let.

Ceny finalistům předali Ing. Zdeněk Štengl, předseda Rady Českého tenisového svazu, Mgr. Jiří Kovářík, ředitel turnaje a hlavní manažer TK Slavia Plzeň, vrchní rozhodčí Jan Carboch a také moderátor vyhlášení výsledků obou finálových utkání, ale také člen Rady ČTS a zástupce hlavního rozhodčího, obětavý dlouholetý funkcionář Ing. František Steiner.