Home Zpravodajství Aktuálně Sněhuláci pro...

Sněhuláci pro Afriku pomáhají již potřetí

Společnost Kola pro Afriku připravuje pod záštitou ministerstva školství na prosinec či leden originální akci pro žáky a studenty všech mateřských, základních, středních i vysokých škol, které zareagují na výzvu.  Ale nejen pro ně. Cílem této charitativní akce je postavit v jeden den na různých místech republiky co nejvíce sněhuláků a zapojit do aktivní činnosti co nejvíce dětí, pro něž je vzdělání samozřejmostí, aby pomohly dětem v Africe, pro něž je vzdělání mnohdy jen snem. Letos se mohou zapojit i dospělí. I oni si umí hrát a hrou pomáhat.

Momentálně je vše ve fázi příprav. „Oslovujeme školy a organizace s nabídkou zapojení se do projektu. S oslovením a mediální prezentací budeme pokračovat až do samotného vypuknutí akce.  Do akce, jejíž datum není a nebude předem známo.  Den samotné realizace se totiž nedá vzhledem k nepředvídatelnosti sněhových podmínek naplánovat a oznámen bude s dvoudenním či denním předstihem,“ říká Michaela Böhmová, organizátorka projektu. Aktuální informace o akci se objevují na webových stránkách pro tento projekt zřízených (www.snehulaciproafriku.cz ) Záštitu nad akcí máme dojednánu a stvrzenu z Ministerstva školství ČR.

plzen_cz_snehulaci pro afriku2

Princip akce je jednoduchý a vyzkoušený. „Před dvěma lety jsme akci otestovali v ostravském měřítku, vloni jsme ji již rozšířili na celou republiku. Zapojilo se cca 300 škol (ale také zájmové skupiny, dětské domovy, farnosti, firmy).  Startovné 50 Kč za každého sněhuláka, jež nám získalo celkovou částku 305 000 Kč, připadlo společnosti Kola pro Afriku na převoz kol dětem do Gambie,“ vysvětluje Michaela Böhmová. Poslání akce je tedy jasné – české děti se zabaví, udělají něco aktivního pro svůj život a dokážou, že nejsou lhostejné k životním podmínkám jiných dětí. Přidanou hodnotou zábavě je zde pomoc.

„Vzhledem k velmi kladnému ohlasu škol, které se v loňském roce do projektu zapojily, jsme se rozhodli přijmout výzvu a akci zopakovat, pokusit se vtáhnout do ní ještě více účastníků. Žáci, studenti, kantoři z 9 700 škol, ale také široká veřejnost tak získají příležitost stát se součástí třetího ročníku originálního projektu, který nemá v Evropě obdoby,“ dodává. Náš stát má zhruba 3 000 000 dětí a studentů, cca 10 000 000 obyvatel, a i kdyby se zapojil jen zlomek z nich, stále je to hodnotná pomoc, která může rozšířit počet dětí, jimž se otevře cesta ke vzdělání tam, kde si nejen že nepostaví nikdy sněhuláka, ale ani se bez naší pomoci mnohdy nedostanou do školy. Částka za každé tři postavené sněhuláky představuje v přepočtu jedno kolo zaslané do Gambie a jedno šťastné dítě, jemuž kolo může prodloužit dětství a přispět ke zkvalitnění života.

Kola pro Afriku už takto dopravila do Gambie cca 3500 kol a Sněhuláci pro Afriku 2015 jsou krokem k zaslání dalších. „Zrovna v těchto dnech loď s cca 900 koly zaplacenými z loňských Sněhuláků do Gambie přijíždí a naši dobrovolníci jsou na místě, aby kola rozdělili tamějším školám,“ říká Michaela Böhmová, organizátorka projektu.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Odpovědět