Home Zpravodajství Z regionu Sport je toti...

Sport je totiž príma věc, ať sportuje celá ves!

Tělovýchovná jednota Sport pro všechny Dýšina na severním Plzeňsku pořádá v sobotu 23. září od 14 hodin II. ročník DÝŠINA FESTU. Jde o  sportovní minifestival nejen pro teenagery, jehož mottem je: na sport chodí všichni rádi, každý se tam skamarádí. Sport je totiž príma věc, ať sportuje celá ves! Zájemci se sejdou na víceúčelovém hřišti u ZŠ a MŠ gen. Pattona v Dýšině.

Právě tady se pro všechny příchozí bude konat celá řada zajímavých sportovních i zábavných disciplín – horolezecká stěna, exhibice a workshop žongléů začne v 15 hodin, o dvě hodiny později se ke slovu dostane parkour, Kubb, Kin ball, Bolo ball, Bee ball, badbinton, florbal, odbíjená, které si může každý vyzkoušet až do 19 hodin.  Na organizaci se podílejí také místní hasiči a vedení radnice.

“Rádi bychom navázali na workshopy, které se vloni líbily, a tak se můžete těšit na žongléry a parkouristy. Pozvat chceme opět studentské kapely. Pokud máte nějakou oblíbenou, dejte vědět, rádi si necháme poradit. Kontakt na nás je pořád stejný: tjspvdysina@centrum.cz Věříme, že i 2. ročník Dýšina FESTU naplní motto, které vloni vymysleli žáci základní školy: „Na sport chodí všichni rádi, každý se tam skamarádí. Sport je totiž príma věc, ať sportuje celá ves!“, uvedla jedna z organizátorů Václava Zelenková.

DALŠÍ ČLÁNKY