Home Zpravodajství Politika Správné ceny ...

Správné ceny nastavíme, bůček zregulujeme, směje se Havlíček premiérovu pokynu

S humorem reaguje řezník a člen Strany soukromníků ČR na kandidátce ODS v Plzeňském kraji Pavel Havlíček na kontroly cen u másla. “Strany levice a vláda levice nás nedá! Státní cenová plánovací komise zkontroluje, jestli náhodou někdo neprodává máslo dráž a zda na něm náhodou nevydělává,” dělá si na Facebooku legraci z pokynu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), aby specializovaný finanční úřad zkontroloval ceny u tuzemských producentů másla i u hlavních obchodníků na maloobchodním trhu.

“To by tak hrálo, abychom si tu kulaky pěstovali a kde kdo si, co zákazník žádá, dělal. Správné ceny nastavíme, bůček zregulujeme. Hospody jsme narovnali a kouření v nich už zakázali,” glosuje Havlíček.

Cílem kontroly cen másla má být posouzení oprávněnosti zdražení másla kvůli růstu nákladů, zjištění změn v objemech dodávek z Česka a z dovozu a také případné odlišnosti cen podle původu másla. Pokud by na základě šetření vzniklo podezření, že některý subjekt zneužil výhodnějšího hospodářského postavení a nastavil nepřiměřeně vysokou cenu, bude u něj provedena cenová kontrola. “Jestliže případná kontrola toto podezření potvrdí, bude subjektu udělena pokuta za zneužití výhodnějšího hospodářského postavení uplatňováním vyšších než obvyklých cen,” uvedlo ministerstvo financí.

“Úředník vám domov, klidně prosmejčí, stačí jen, že soused zlořečí. Ano, doma kouřit nebudete, na balkonech lze už zakázat. Na řadě je další dobro, které sociální inženýry napadne. No není to skvělé, jak se o nás levice stará? Jo, jo, volte ty, kteří pro vás něco udělají. A když pak pro vás “něco” udělají, koukáte jak tele na nový vrata. Kdo nic nedělá, ten se nemusí bát. Jo, to bylo heslo Gottwaldovců,” ironizuje premiérův pokyn Pavel Havlíček.