Home Zpravodajství Z regionu Strašické pos...

Strašické posvícení a víkend otevřených vrat

Největší letošní akce ve strašickém dopravním muzeu se uskuteční o víkendu 12. a 13. srpna.  U příležitosti strašické pouti a posvícení totiž proběhne další termín víkendu otevřených vrat spojený s jízdami historických vozidel. Přesně o tomto víkendu totiž  slaví  strašické Muzeum dopravy své 8. výročí zpřístupnění.

V roce 2009 se při Strašickém posvícení prvně otevřela vrata bývalého tankového hangáru, kde první návštěvníci mohli shlédnout  devět vystavených vozidel. Postupně se sbírka rozrůstala až na dnešní třicítku historických vozů. Především autobusy, trolejbusy, osobní automobily, ale také jedna tramvaj a nákladní Praga V3S. Ale nejen to vše je ve strašické dopravní expozici k vidění.

„Na vyhlídkový okruh obcí Strašice tentokrát vyrazí naše vozidla každou hodinu, v sobotu od 10  do 20 hodin, v neděli pak od 9 do 17 hodin. Přeprava na lince je bezplatná. Dopravu na „obecní lince“ bude zajišťovat autobus Škoda 21 ab, dále pak autobus Karosa ŠL 11 nebo Karosa C 734,“ prozradil Michal Kouba ze ŠKODA-BUS klubu Plzeň.

V sobotu 12. srpna přibližně mezi 11. a 12. hodinou bude v dopravním muzeu navíc k vidění více než desítka amerických historických i současných automobilů. V sobotu dopoledne a po celou neděli se pak můžete těšit na speciální jízdy turistických spojů. Muzeum bude otevřeno po oba dny od 10. do 17. hodiny.