Home Zpravodajství Sport Stý gól? Je t...

Stý gól? Je to takový milník, který jsem měl v hlavě, říká útočník Plzně Bakoš

Den, na který asi nikdy v životě nezapomene, zažil včera útočník Viktorie Plzeň Marek BAkoš. Nejenže mu fanoušci a spoluhráči přáli k sobotním 34. narozeninám, Marek Bakoš ale navíc vstřelil svůj stý ligový gól v kariéře a padesátý v dresu Viktorie.

„Jsem samozřejmě rád, je to určitý milník, na který jsem myslel už od doby, kdy jsem vstřelil 99. gól. Jsem rád, že jsme vyhráli den po mých narozeninách a dal jsem stý gól. Navíc jsme první, je to pěkné období. Věřím, že k tomu titulu budeme nadále kráčet,“ prohlásil Marek Bakoš.
Velký zápas to byl také pro stopera Tomáše Hájka, který v prvním poločase nahradil zraněného Romana Hubníka a odbyl si domácí premiéru za Viktorii. „Já jsem se už poněkolikáté šel rozcvičovat a až dnes došlo na to, že jsem šel do hry,“ usmíval se. „Bylo to o něco náročnější, ale do toho se člověk vždycky časem dostane,“ říká Hájek.
Viktoriáni se shodli, že Slovácko nebylo lehkým soupeřem. „Podle mě nehrálo vůbec špatně. Musím přiznat, že nás někdy i přehrávali, čímž mě osobně překvapili. Ale vyhráli jsme a za to jsme rádi, opět jsme tak dostali Slavii pod tlak,“ radoval se Hájek.
Kolik bude Marka Bakoše stát jubilejní trefa, to sám útočník ještě neví. „Nechal bych to na klukách, uvidíme v průběhu týdne, jak to vyřešíme,“ směje se čerstvě čtyřiatřicetiletý forvard.