Home Zpravodajství Z regionu Švihák lázeňs...

Švihák lázeňský přivítá novou sezónu

Konstantinovy  Lázně na Tachvosku, Vesnice Plzeňského kraje roku 2016, slavnostně  zahájí v sobotu 20. května svou už 214. lázeňskou a turistickou sezóny na Konstantinolázeňsku. Obec s 930 obyvateli patří mezi menší lázeňská místa v České republice nabízející klidné rodinné prostředí pro své návštěvníky. Lázeňské služby jsou zde zaměřeny především na komplexní diagnostiku, prevenci a léčení chorob kardiovaskulárního systému a pohybového ústrojí. 

 Letošní lázeňská sezóna bude zahájena v sobotu v 10:30 hodin v přírodním amfiteátru v parku, a to žehnáním pramenů za hudebního doprovodu souboru Vox imperfekt. Ta pravá oslava odstartuje hodinu po poledni, kde se postupně vystřídají na svém folkovém vystoupení kapely Devítka a Oskar Petr Trio, ve 20 hodin se návštěvníci mohou těšit na koncert Wabiho Daňka a Miloše Dvořáčka. V průběhu celého dne nebudou chybět samozřejmě divadlo pro děti, dílničky, vycházky a prohlídky s průvodcem.

Program bude pokračovat i v neděli. Konkrétně už v 10 hodin dopoledne odstartuje Švihákův kolečkový závod, a to hned ve třech věkových kategoriích na kole, koloběžce nebo bruslích. Odpoledne je připraven promenádní koncert Juvenky – dechového souboru mladých.

DALŠÍ ČLÁNKY