Home Zpravodajství Na cesty Švihovský hra...

Švihovský hrad s prohlídkami bez bariér

Na hradě Švihov v letošní sezoně myslí také na hendikepované návštěvníky. Po loňském pokusném provozu tady naplno rozjeli nový okruh Hrad bez bariér. Prohlídky probíhají v prostorech přístupných bezbariérově. Vlastní prohlídka potom probíhá formou promítání s výkladem.

„Tato zcela nová forma prohlídky nabízí pohled do všech zpřístupněných prostor pomocí promítací techniky. Určena je především pro návštěvníky, kteří nemohou navštívit všechny vnitřní prostory hradu z důvodu omezení pohybu. Součástí prohlídky jsou také návštěvnicky běžně nepřístupné prostory a letecký pohled do okolí,“ informuje kastelán Lukáš Bojčuk.

Vlastní prohlídka probíhá v přízemí severního paláce (tzv. Gotický sál), který je přístupný bezbariérově. Prostor je doplněn galerií transferů vzácných gotických omítek ze zaniklého kostela sv. Wolfganga v Doupově a malou ukázkou archeologických nálezů z hradu.

„Ve zvláštních případech lze po domluvě tuto prohlídku uskutečnit i mimo areál hradu. Nabídka je určena především pro hromadné promítání v domovech pro seniory, stacionářích a podobně,“ upřesňuje kastelán Bojčuk.