Home Zpravodajství Aktuálně Teplejší poča...

Teplejší počasí z posledních dnů skončí v pátek

Příliv teplejšího vzduchu od jihozápadu ukončí studená fronta, která bude v pátek postupovat přes naše území k východu.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
Zataženo až oblačno, zpočátku ojediněle, během dne postupně na většině území jasno, zejména v Čechách. Ráno a dopoledne v jižních Čechách a na jižní Moravě místy, jinde jen ojediněle mrznoucí mlhy. Později večer na západě a severozápadě Čech přibývání oblačnosti a místy déšť. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, při déletrvající zmenšené oblačnosti kolem -4 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, v Čechách ojediněle až 8 °C, v 1000 m na horách kolem 4 °C. Slabý, postupně v Čechách, na severu Moravy a ve Slezsku mírný jihozápadní až jižní vítr 3 až 7 m/s, na horách silný vítr 10 až 15 m/s, místy s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h).

Předpověď na pátek (00-24):
Zataženo až oblačno, na východě zpočátku místy polojasno. Od severozápadu v Čechách na většině území, na Moravě místy déšť nebo přeháňky. V Čechách zpočátku nad 800 m, odpoledne postupně ve všech polohách, na Moravě a ve Slezsku odpoledne nad 400 m srážky sněhové. Později odpoledne ubývání srážek. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C a během noci oteplování, na Moravě -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. V Čechách a ve Slezsku čerstvý jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, s nárazy kolem 15 m/s, na horách na severu a severovýchodě kolem 20 m/s (70 km/h), na Moravě vítr slabý až mírný.

Předpověď na sobotu (00-24):
Zataženo až oblačno, místy přechodně polojasno. Místy občasné sněžení nebo sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C. Mírný, během dne většinou čerstvý západní až severozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):
Zpočátku oblačno až zataženo, místy, zejména na horách občasné sněžení nebo sněhové přeháňky. Postupně místy polojasno a srážky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C. Mírný západní vítr 3 až 7 m/s se bude měnit na jihozápadní až jižní.

Předpověď na pondělí (00-24):
Oblačno až zataženo, zpočátku místy polojasno. Postupně na většině území občasné sněžení, později srážky sněhové jen nad 600 m. Ojediněle srážky mrznoucí. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s, na východě vítr čerstvý.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka:
Oblačno až zataženo, jen přechodně polojasno. Místy občasné sněžení nebo sněhové přeháňky. V nižších polohách i srážky dešťové nebo smíšené. Nejnižší noční teploty 0 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +4 °C.