Home Zpravodajství Aktuálně TIPY NA VÍKEN...

TIPY NA VÍKEND: rozsvítíme betlémské světlo a připravíme se na pořádný „hon na Ježíška“!

Uteklo to jako voda a před námi je víkend, kdy to vypukne – Vánoce. Většina z nás už se nemůže dočkat vytouženého odpočinku před koncem roku a sváteční pohody v kruhu těch nejbližších. A protože se to pomalu blíží, vybrali jsem pro vás na tento víkend několik tipů, které jen srší vánoční atmosférou!

Vánoční trhy – Klatovy

Nenechte si ujít ani vánoční trhy v Klatovech. Ty plzeňské už znáte, tak zavítejte okusit předvánoční atmosféru právě sem. Zastavte se na adventních trzích v tomto městě a užijte si řadu zábavy i příjemných chvil s horkým svařákem v ruce. V kulturním programu vystoupí soubory klatovských MŠ, ZŠ, ZUŠ a DDM. Trhy trvají až do soboty 23. prosince. 22. prosince se těšte od 14 hodin na ADVENT S KLATOVSKOU ZUŠ a v 17:30 pak na ŽIVÝ BETLÉM. V sobotu od 10:30 vystoupí BIG BAND a od 14 hodin odpoledne ÚHLAVANKA.

Rozdávání Betlémského světla v poustevně v Lochotínském parku

Opět po roce navazuje neformální skupina Maják Plzně na rozdávání Betlémského světla v poustevně v Lochotínském parku, do které se v roce 2013 zhruba po padesáti letech vrátila socha poustevníka Lochoty. Přijďte si v sobotu 23. prosince od 15:00 do 17:30 hodin pro světlo Vánoc k poustevníkovi do Lochotínského parku (stanice tramvaje č. 4 – Zoologická zahrada). Pro betlémské světlo si můžete přijet i do Rokycan (24.12. 9:00-11:00) nebo do Klatov (23.12. 15:00-16:30).

Kašpárek a mumie

A jako každou sobotu je tu pohádka pro nejmenší v Divadle Alfa. Tentokrát představení Kašpárek a mumie. Kašpárek, nejproslulejší hrdina českého loutkového divadla, a až do poloviny dvacátého století téměř „povinný“ protagonista tisíců her a hříček, dnes vesměs nehratelných, se už dnes na jevišti objevuje poměrně zřídka. Kašpárek v podobě veselého kluka či mládence, šibala všemi mastmi mazaného, byl po dlouhá desetiletí především hrdinou a kamarádem vyhledávaným a milovaným dětmi. Tak se milí rodiče vydejte 23. Prosince se svými dětmi v 15 hodin na tuhle pohádku a podívejte se společně s Kašpárkem až do Egypta!

Hon na Ježíška (Báječný život ďáblova klína)

Kdo se chce o Štědrém večeru trochu pobavit, je tu pro vás každoroční štědrovečerní taškařice která započne 24. prosince přesně ve 22 hodin a potrvá až do prvního hodu vánočního! Užijte si tak večer plný zábavy v irské hospůdce ze sousedství (Ďáblův klín, Plzeň, Plachého 10), která funguje již od roku 1998. Nabídka podniku představuje kromě nadupané atmosféry také širokou nabídku alkoholu včetně skvělých koktejlů a lahodného piva – Prazdroj, Gambrinus Guinness, Magners. Příjemné prostředí i obsluha jsou samozřejmostí. A heslo pro tento večer: „Kdo nebude hrát, tomu nebude stát (za to večer)!“

DALŠÍ ČLÁNKY