Home Zpravodajství Hlavní zprávy Titul se vzda...

Titul se vzdaluje. Plzeňští fotbalisté vydřeli s Mladou Boleslaví pouze bod

Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali ve 28. kole ePojisteni.cz ligy doma s Mladou Boleslaví 3:3. Západočeši přitom předvedli heroický finiš, když v 65. minutě prohrávali už 0:3. Dvěma góly Krmenčíka a jednoho Hejdy se Viktorii alespoň podařilo srovnat.

V plzeňské sestavě chyběl kvůli svalovým problémům brankář Kozáčik a kvůli nemoci bek David Limberský. Jejich místa zaujali Petr Bolek a Erik Janža. Od úvodní minuty byli daleko více aktivnější domácí, kteří také v 8. minutě poprvé zahrozili. Tvrdá rána Ivanschitze ale neměla potřebnou přesnost. O tři minuty později hlavičkoval těsně na branku Hejda. Plzeňané si pak vytvořili obrovský tlak, jenže v 16. minutě hosté snad poprvé zaútočili a odražený míč napálil do sítě Levin. Inkasovaný gól zbrzdil plzeňský tlak, domácí sice měli daleko častěji míč na kopačkách než hosté, ale žádnou nebezpečnou situaci z toho nedokázali vytěžit. Až ve 41. minutě se brankář Vejmola jen ohlídl, kam míří střela Hořavy. K jeho štěstí proskákala těsně mimo. Těsně před poločasem ještě Vejmola zachránil Boleslav, když vytěsnil hlavičku Petržely.

Do druhého poločasu poslal trenér Bečka druhého útočníka Krmenčíka a rychlonožku Pilaře. A právě spolupráce těchto dvou vedla v 51. minutě k obrovské šanci prvně jmenovaného. Tváří v tvář Vejmolovi ovšem Krmenčík neuspěl. V 58. minutě naděje Viktorie hodně shodila hrubka Matějů, který špatným odkopem nabídl gól na zlatém podnose Kyselovi. V 65. minutě navíc bylo s Viktorií ještě hůř, když úplně volný Jánoš překonal Bolka přízemní střelou k tyči. O dvě minuty později se ovšem dočkali i domácí, když se po centru Hájka prosadil hlavou Krmenčík. Plzeňané se nevzdávali a v 79. minutě navíc snížili už pouze na jednobrankový rozdíl. Opět se o to postaral střelec Michael Krmenčík, který uklidil do sítě centr Petržely. Velkou šanci na vyrovnání měl pak o chvíli později Bakoš, jenže prováhal ideální okamžik ke střele a o slibnou příležitost přišel. Plzeň finišovala hodně mohutně a za svoji neustálou aktivitu byla odměněna. V poslední minutě srovnal Lukáš Hejda. Na víc už však Západočeši neměli čas, a tak se museli spokojit s remízou 3:3.