Home Zpravodajství Politika Tomáš Hirt je...

Tomáš Hirt je novým spolupředsedou Strany zelených v Plzeňském kraji

Novým spolupředsedou Strany zelených v Plzeňském kraji je Tomáš Hirt. Rozhodla o tom krajská konference zelených před několika dny. Funkci bude vykonávat spolu s Jitkou Kylišovou, která byla zvolena do vedení krajské organizace v dubnu, kdy si nový institut – funkci spolupředsednictví zelení odsouhlasili. Informují o tom na svém regionálním Facebooku.

Tomáš Hirt

Za přijetím spolupředsednictví nestojí podle jen snaha o rovné zastoupení mužů a žen v politice, ale i zavedení demokratičtějšího rozhodování reprezentující různé názory, zkušenosti, ale i regiony v rámci kraje. Jitka Kylišová je přesvědčena, že spolupředsednictví umožní i efektivnější řízení a rozložení sil pro nadcházející parlamentní volby, ve kterých chtějí zelení v Plzeňském kraji dosáhnout výrazně lepších výsledků, než tomu bylo v minulosti.

Nový spolupředseda Strany zelených v Plzeňském kraji Tomáš Hirt je vysokoškolský učitel, který působí na katedře antropologie Filozofické fakulty Západočeské univerzity v Plzni. Profesně se zaměřuje na problematiku nacionalismu, etnicity, multikulturalismu a dále se prakticky věnuje vizuální a aplikované antropologii. Žije v obci Dolany.