Home Zpravodajství Hlavní zprávy Urologická kl...

Urologická klinika má nové vybavení. Získala ho díky kampani Movember

Zástupci Nadačního fondu Muži proti rakovině předali díky výtěžku se sbírky Movember zástupcům Urologické kliniky Fakultní nemocnice v Plzni komplexní vybavení zákrokového sálu pro diagnostiku karcinomu prostaty.

Nadační fond Muži proti rakovině podpořil nákup gynekologického a urologického zákrokového stolu, tří bioptických děl EvoCore a dvou punkčních nástavců k transrektální sondě sonografického přístroje v celkové ceně 259 158,79 Kč. Komplexní vybavení bylo pořízeno z loňské Movember sbírky. „Movember je mezinárodní osvětová kampaň usilující o změnu pohledu na mužské zdraví, jejímž symbolem se stal knír. FN Plzeň se do kampaně zapojuje již několik let a v řadách zaměstnanců počet podporovatelů neustále stoupá,” prohlásil ředitel FN Plzeň Václav Šimánek.

Ročně je na Urologické klinice FN Plzeň prováděno kolem 400 biopsií prostaty. V rámci rozšiřování provozu získala urologická klinika prostory bývalého pracoviště angiografie v pavilónu číslo 22 na Borech. Do těchto prostor již byla přesunuta odborná urodynamická poradna a po drobných stavebních úpravách je zde plánováno vytvoření nového pracoviště k provádění urologických zákroků a operací v rámci ambulantní a jednodenní urologie.