Home Zpravodajství Aktuálně V Plzni se bě...

V Plzni se běželo pro psí útulky

Rozběháme Česko v rámci celostátní akce pozvalo na pátek 8. září v podvečer do plzeňského Borského parku příznivce běhu na 11. charitativní proběhnutí Plzní, které pořádalo ve spolupráci s Běhejme a pomáhejme útulkům. V posledních dvou letech vždy jeden ze čtyř běhů v roce se koná na podporu našich čtyřnohých kamarádů. Konkrétně v letošním roce byly na podporu vybrány dva útulky, a to Víceúčelové zařízení a útulek pro psy Borovno a dále Psí útulek U Šmudliny Tachov-Vítkov.

Trasa byla naplánovaná na 5 km po cestách Borským parkem, které jsou zpevněné a vhodné i pro kočárky a vozíčkáře. Součástí charitativního běhu byla i pěší trasa v délce 1.7 km pro pejskaře a rodiny s dětmi, i když někteří pejskaři běželi se svými miláčky trasu 5 km. Všichni účastníci po vyplnění registrace a zaplacení startovného, které bylo vybíráno před startem, mohli ještě také finančně přispět, mimo jiné, zakoupením funkčního trička za 300 Kč a zvýšit tak výtěžek akce. Součástí akce byla i tombola s velmi hodnotnými cenami, včetně voucheru na individuální trénink s Janem Bielikem.

Start běhu byl stanoven na 18:30 a předcházela mu poctivá rozcvička pod vedením trenéra a majitele Akademie rozběháme Česko Plzeň, Jana Bielika, neúnavného organizátora řady akcí po celý rok. Například poslední čtvrtý charitativní běh v letošním roce se ještě běží v měsíci prosinci.

Moderátorem odpoledne byl živý i nepřeslechnutelný Libor Janíček, zapomenout nelze ani na obětavé organizátorky, které se staraly i o výběr startovného, prodej triček a další záležitosti, v čele s Markétkou Myslivcovou.

Charitativní běh se sice neběhá o medaile, i když placku závodu získal po doběhu každý, v rámci celostátní akce ale odměnou pro všechny byla určitě nezapomenutelná radostná atmosféra běhu, nádherný pocit nejen z překonání sama sebe, ale i z pomoci potřebným.

Závěrečné podvečerní fotografování celé skupiny, kterého se už nemohli účastnit všichni, potvrzuje i vysokou účast, podle odhadu pořadatelů počet účastníků určitě přesáhl počet 500.