Home Zpravodajství Z Plzně V Plzni se od...

V Plzni se odehraje finále fotbalového McDonald´s Cupu, přijede i Pavel Nedvěd

V útrobách plzeňské fotbalové Doosan arény bylo rozlosováno složení základních skupin fotbalového svátku McDonald`s Cupu. Míčky lovil z osudí patron 16. ročníku turnaje a legenda Viktorie Plzeň Pavel Horváth, jenž se zúčastní i samotného republikového finále, které se hraje 30. a 31. května právě v Plzni.

Foto: M. Osvaldová

McDonald`s slaví jubileum, letos se bude konat už podvacáté. „Přesně před dvaceti lety jsme se sešli při první tiskové konferenci. Netušili jsme, co se z turnaje za ty dvě dekády stane. Teď stojíme před otázkou, co budeme dělat dalších dvacet let,“ řekl generální sekretář AŠSK Ladislav Petera, který stojí za úplnými počátky turnaje.

Během dnešního dne se hrají další krajská finále, včetně toho v Plzni. Ta tak bude mít na Svátku fotbalu vedle pořádající 33. ZŠ Terezie Brzkové dvojí zastoupení.

“Jako malý jsem se podobných soutěží účastnil moc rád, podle svých slov totiž pokaždé vyhrál. Klukům samozřejmě závidím, já jsem bohužel už trochu vyrostl. Takhle velký turnaj jsem jako školák nikdy nehrál,” prohlásil Pavel Horváth.

Součástí celé akce bude také exhibiční utkání, v němž se představí kromě Horvátha a další legend fotbalu také Pavel Nedvěd, tvář aktuálního 20. ročníku. „Moc se na to netěším, Pavel má totiž na rozdíl ode mě pořád dobrou figuru,“ pobavil všechny Pavel Horváth.

Los Svátku fotbalu (30. a 31. května v Plzni):

Skupina A
Středočeský kraj – sever (ZŠ T. G. M Poděbrady)
Ústecký kraj (ZŠ Děčín, Kamenická)
Pardubický kraj
Královehradecký kraj

Skupina B
Moravskoslezský kraj
Olomoucký kraj
Plzeňský kraj
Zlínský kraj

Skupina C
Město Praha (ZŠ Marjánka)
Liberecký kraj (ZŠ Liberec, Dobiášova)
Karlovarský kraj (ZŠ Sokolov, Pionýrů)
Jihomoravský kraj

Skupina D
33. ZŠ Terezie Brzkové Plzeň
Jihočeský kraj
Kraj Vysočina
Středočeský kraj – jih