Home Zpravodajství Politika Valenta si za...

Valenta si za prezidenta přeje Miloše Zemana, i když s ním ve všem nesouhlasí

Lídr kandidátky KSČM do parlamentních voleb v Plzeňském kraji Jiří Valenta si jako budoucího prezidenta přeje Miloše Zemana, i když s ním ve všem nesouhlasí. Doposud se totiž podle něho neobjevil schopnější a vhodnější kandidát na prezidentský post. Píše to na Facebooku.

“Nejspíše bych si vybral Miloše Zemana, kterého jsem volil i v posledních prezidentských volbách, i když až ve druhém kole,” píše Valenta. Zároveň ale dodává, že s ním ve všech ohledech nesouhlasí. “Někdy jdou jeho úvahy a projevy tak trochu mimo rámec mého vnímání světa,” konstatuje poslanec.

Z větší části je prý ale Valenta se zásadními Zemanovými postoji spokojený. Volit ho chce “také proto, že se doposud neobjevil schopnější a vhodnější kandidát na prezidentský post,” napsal. Jediným vážnějším hendikepem při výkonu nejvyšší ústavní funkce může být, podle jeho názoru, Zemanův zdravotní stav.

“Ve srovnání s předchozími prezidenty Havlem a Klausem spatřuji v obsahu a způsobu výkonu prezidentské funkce Milošem Zemanem jistý progres kvality, ovšem ani on by neměl v naznačeném pročeském trendu polevit a nechat se odrazovat od prosazování objektivní reality některými velkohubými křiklouny pracujícími snad i v cizím žoldu,” vyjádřil se Valenta k odpůrcům Zemanovy zahraniční politiky.