Home Zpravodajství Hlavní zprávy Ve středu v n...

Ve středu v noci musel být evakuován dům v Prokopově ulici

Kouř, osoby, psi a obrovské množství hořlavých odpadků v jednom z domů. Takový obraz se naskytl Městským policistům při projíždění Prokopovou ulicí v Plzni ve středu v noci.

Strážníkům se podařilo navázat vizuální kontakt s osobou, která byla uvnitř a zmateně gestikulovala. Sdělila jim, že v domě jsou ještě další lidé. Strážníci proto neprodleně informovali hasiče a záchranáře. Na místo pak dorazily další hlídky městské policie, které společně prohledávaly celý dům. Vstupní chodba dovnitř byla celá pokryta vysokou vrstvou hořlavých odpadků. Z bytových jednotek hlídky evakuovaly celkem šest osob a tři psy.

“Po příjezdů zástupců HZS a hlídky Policie ČR byla provedena ještě opakovaná kontrola objektu. Jednoho z obyvatel domu nutné předat do péče záchranářů, jelikož byl pravděpodobně silně intoxikován kouřem. Stěžoval si totiž na to, že se mu špatně dýchá.

Hasič prozkoumali místo potřebnou technikou a jako pravděpodobné ohnisko byla jimi označena vypadlá roura od provizorních kamínek v jedné z původních místností,” řekla tisková mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová.