Home Zpravodajství Z regionu Ve Stříbře př...

Ve Stříbře představují významné zaměstnavatele regionu

Putovní panelová výstava Plzeňský kraj – region spolehlivých zaměstnavatelů, která přivítala nový rok před OC Plzeň, je až do 22. ledna   nově instalována na náměstí ve Stříbře. Představuje 16 firem z plzeňského regionu, jejich profesní zaměření a nabídku stávajícím i novým zaměstnancům.

Putovní výstava Plzeňský kraj – region spolehlivých zaměstnavatelů je právě ve Stříbře

Prezentaci zaměstnavatelů zejména technických oborů podpořil i starosta města Stříbra Karel Lukeš: „Vnímáme zvýšenou poptávku po zaměstnancích technických oborů a nedostatek je patrný už na úrovni učňovského školství – např. v oborech obráběč, svářeč, programátoři CNC a dalších. Naše město a především kraj věnují této oblasti relativně hodně energie. Nicméně proces změny nebo vzniku nových oborů je pomalý a nepružný. Uvědomuji si, že do jisté míry narážíme na zákony a regule MŠMT. Je nutno však nutno ještě dodat, že zde musí hrát roli i rodiče, kteří by měli děti směřovat k perspektivnímu oboru vzdělávání, resp. zaměstnání.“

Jednou z firem, které přímo ve Stříbře spolupracují se středními školami je společnost KERMI, s.r.o. „Naše společnost spolupracuje hned s několika školami v okolí. Například se Střední školou Bor spolupracujeme již několikátý rok. Jejím studentům   poskytujeme stipendium a praxi u nás ve výrobních provozech. Na povinnou odbornou praxi k nám docházejíí i studenti  ze stříbrských odborných středních škol a  gymnázia,“ uvedla HR manažerka Jana Stockertová.