Home Zpravodajství Z Plzně Víkend v Plzn...

Víkend v Plzni bude patřit pivu, architektuře i vědcům

O víkendu bude Plzeň jednoznačně žít především Pilsner Festem. Na každoroční oslavy uvaření první várky světoznámého piva se skvělým hudebním programem dorazí desítky tisíc lidí. Uzavře se dokonce i ulice U Prazdroje, ze které se na jediný den stane pěší bulvár. Každopádně jako obvykle pro vás vybíráme i z ostatních víkendových akcí, které by vás mohly zajímat.

  • Pokračuje busking festival aneb nechte se bavit umělci v ulicích

Být v některé ze světových metropolí ani byste si možná nevšimli, že se koná nějaká speciální akce. V Plzni ale těžko během roku potkáte v ulicích historického centra Plzně tolik pouličních umělců jako při Pilsen Busking Festu. Na náměstí Republiky, v Martinské, Riegrově a Bedřicha Smetany narazíte na hudebníky, tanečníky, cirkusáky i divadelníky z celého světa. Program začíná kolem 11 hodiny a pokračuje až do večera, kdy ho v pátek a v sobotu ve 22 hodin zakončí ohňová show umělců z Mexika. Podrobný program najdete na www.buskingfest.cz.

  • Na Den architektury po industriálních památkách

Letošní ročník Dne architektury bude ve znamení industriálních památek. Program odstartují v sobotu dopoledne netradiční komentované vyjížďky na dračích lodích, které vás provezou kolem industriálních památek na řece Radbuze. Na odpoledne jsou připravené komentované prohlídky průmyslových areálů. S odborným výkladem si můžete projít DEPO2015, areál Plzeňského Prazdroje a Papírnu. V Papírně se bude také pokračovat doprovodným programem. Od 15:30 se tu můžete těšit na architektonický workshop pro děti, od 19 hodin zase na zajímavé filmové projekce. Kompletní program a více informací najdete zde.

  • Medový jarmark v Koterově

Pokud se v sobotu vypravíte do Koterova, uvidíte nejen krásně opravenou vesnickou náves. V sobotu se tu uskuteční Medový jarmark. Těšit se tak můžete na příjemně strávený den plný sladkých překvapení. K dostání zde budou nejrůznější výrobky z medu od dobrot přes kosmetiku a svíčky až po nějaké ty léčivé medové lektvary. Dozvíte se i zajímavosti ze života jedněch z nejpilnějších tvorů na světě, kterým bude věnována i speciální výstava. Připraven je také program pro děti. Zklamaní neodejdou ani milovníci dobrého jídla, kteří jistě ocení kuchařskou show. Jako zcela zásadní ingredience se v ní samozřejmě objeví med. Program, který doplní i několik koncertů, začíná v 10 a končí v 17 hodin. Do Koterova se dostanete ze zastávek Jižní Předměstí, Slovany nebo Světovar autobusem č. 22.

  • Noc vědců

Páteční večer bude po celém Česku patřit akci Noc vědců. V Plzni se uskuteční ve středisku volného času Radovánek v Pallově ulici, nedaleko stadionu FC Viktoria.  Tématem letošního ročníku neformálního setkání s vědou a vědci bude bezpečnost. Dozvíte se zde spousta zajímavých informací, uvidíte řadu dechberoucích pokusů. V přednáškovém sále se budou konat zajímavé přednášky například o bezpečnosti na palubě airbusu i o tom, proč se do vesmíru nelétá bez skafandru. Program bude probíhat i venku. Můžete se tak zúčastnit také astronomických pozorování nebo ukázek letu dronů.

  • Zábavné odpoledne s koloběžkami ve Škodaparku

Pokud byste v neděli chtěli s dětmi vyrazit někam, kde se budou moct skvěle vyřádit, vydejte se mezi druhou a pátou hodinou odpolední do Škodaparku v Doudlevcích. Koná se zde akce s názvem Zábavné odpoledne s koloběžkami a o zábavu a soutěže o ceny tu nebude nouze. Vyzkoušíte si jízdu na koloběžkách, lezení na stěně s instruktorem i různé atletické disciplíny pod dohledem zkušených trenérů.

  • Výlov Seneckého rybníka

Začíná sezona podzimních radovánek, ke kterým bezpochyby patří výlovy rybníků. V sobotu se po čtyřech letech bude lovit Senecký rybník a vy můžete být u toho. Kapříky, štiky a další ryby, které uvíznou rybářům v sítích, si bohužel na místě nekoupíte, jelikož se budou prodávat až před Vánoci. Ale i tak to bude dost zajímavá podívaná.

  • Sraz plyšových zvířátek v zoo

V sobotu se slaví nejen den architektury ale také Mezinárodní den ochrany zvířat a kde jinde ho strávit než v zoo? Od 13 do 17 hodin se tu uskuteční Zvířecí den. Zúčastnit se můžete také srazu plyšových zvířátek, který startuje ve 14:30 před tropickým pavilonem. Hlavně si nezapomeňte vzít s sebou svého oblíbeného plyšáka.