Home Zpravodajství Hlavní zprávy Trable fotbal...

Trable fotbalové Plzně: Hubník s Limberským jsou na delší dobu mimo, Kovařík jde na operaci

Nepříjemné zprávy řeší výprava plzeňské Viktorie během soustředění v rakouském Westendorfu. Během jediného dne přišla hned o tři fotbalisty. Romana Hubníka s Davidem Limberským čeká delší pauza, Jan Kovařík musí na operaci.

Záložník Viktorie Jan Kovařík se zranil během jednoho z tréninků, následná vyšetření odhalila zlomeninu kotníku a nutnost operačního zákroku. „Honza během středy odjede domů do Plzně, kde se ihned podrobí zákroku,“ potvrdil generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Kromě Jana Kovaříka budou Viktorii v následujících týdnech chybět i David Limberský a kapitán týmu Roman Hubník, kteří se zranili během přípravného duelu s Fürthem. „Vyšetření odhalila vážná svalová poranění, které si vyžádají delší čas na léčení,“ upřesnil Adolf Šádek.

Další zranění hráči Aleš Matějů a Radim Řezník mají drobné šrámy a brzy se připojí k týmu do plného tréninku.

Jak na zranění klíčových hráčů z obrany zareaguje Viktoria, zatím není jasné. Na soustředění vůbec neodjel Erik Janža, který byl v zimě brán do Plzně jako možná budoucí náhrada právě za Davida Limberského. Slovinský krajní bek ale nebyl zařazen do nominace na soustředění a spekulovalo se o jeho hostování v jiném týmu. “Erik aktuálně zůstává stále v týmu, zatím nikam neodchází, pouze neodjel do Rakouska,” potvrdil dnes po poledni mluvčí Viktorie Václav Hanzlík, podle jehož slov je vše čerstvé a zatím není ani rozhodnuto, zda se vedení Západočechů bude narychlo poohlížet po možných dalších posilách.