Home Zpravodajství Z regionu Víme, kudy ch...

Víme, kudy chodíme… kostel v Kladrubech

Klášter Kladruby na Tachovsku zve o víkendu 20. a 21. května návštěvníky na komentované prohlídky krovu klášterního kostela Nanebevzetí Panny Marie i historický jarmark.  Třetí ročník speciálních prohlídek v klášteře Kladruby s názvem Víme, kudy chodíme… zavede ve dnech 20. a 21. května milovníky barokní architektury poprvé do krovu kostela Nanebevzetí Panny Marie.

„V rámci prohlídky navštívíme empory, tedy vyvýšené galerie ve východní části kostela a po točitém schodišti vystoupáme do krovu hlavní lodě kostela“, popisuje správce kláštera Kladruby Milan Zoubek a přidává důležité upozornění:Prohlídka bohužel není vhodná pro děti a osoby trpící klaustrofobií.“

Jednotlivé prohlídky začínají na nádvoří kláštera vždy ve 12, 14 a v 16 hodin a trvají 40 minut.

Kromě toho se v sobotu 20. května od 10 do 17 hodinou klášterní dvůr promění v historický jarmark, který nabídne ukázky rozmanitých řemesel, sokolníky, šermíře, tanečníky i hudbu doby renesance a baroka v podání kladrubského souboru CAVALLA. S Legendou o hořícím peří vystoupí od 15 hodin historické stylové divadlo TEATRO COMICO.

„Nezapomínáme ani na nejmenší návštěvníky. Pro ně jsou připraveny tvořivé dílničky,“ k sobotnímu programu dodává kastelán Zoubek.

DALŠÍ ČLÁNKY