Home Zpravodajství Aktuálně Vlakem do Mni...

Vlakem do Mnichova s výlukami na železniční trati

České dráhy upozorňují, že provozovatel dráhy Správa železniční dopravní cesty  informuje, že až do pátku 15. září vždy od 10:15 do 14:30 hodin proběhne výluka v úseku Nýřany – Stod na trati 180  ve směru Plzeň – Domažlice – Furth im Wald (- München). Dopravce České dráhy  proto musí přistoupit k následujícím opatřením, kterými jsou náhradní autobusy. 

ilustrační foto

Po dobu výluky jsou vlaky Os 7408, Os, 7442, Os 7410, Os 7411, Os 7413, Os 7443a Os 7415v úseku Nýřany – Stod nahrazeny autobusy náhradní dopravy.

Po dobu výluky jsou vlaky Ex 353 a EC 354 v úseku Plzeň hlavní nádraží – Furth im Wald nahrazeny autobusy náhradní dopravy.

Náhradní autobusová doprava expresních vlaků je organizována podle výlukového jízdního řádu. Za každý vlak jsou vedeny celkem tři autobusové spoje:

  • přímý spoj Rokycany – Furth im Wald a opačně, který použijí tranzitní cestující. Ve stanici Furth im Wald, resp. Plzeň hlavní nádraží je zachován přestup mezi vlakem a autobusem náhradní dopravy
  • přímý spoj Rokycany – Domažlice a opačně (mimo Plzeň), který použijí cestující z/do stanice Domažlice •
  • spoj Plzeň hlavní nádraží – Domažlice – Furth im Wald a opačně odjíždí z Plzně hl. n. v dřívějším čase, resp. přijíždí do Plzně hl. n. v pozdějším čase. Ve stanici Furth im Wald je zachována přestupní vazba mezi vlakem a autobusem náhradní dopravy

Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy:

Nýřany – před staniční budovou

Zbůch – na křižovatce ulic „Nádražní“ a „U Trati“

Chotěšov u Stoda – na autobusové zastávce „Chotěšov, žel. st.

Stod – před staniční budovou

Náhradní doprava dle výlukového jízdního řádu

Pro tyto vlaky podle vypravena náhradní doprava podle výlukového jízdního řádu: EC 354 Franz Kafka, EX 353 Albert Einstein. Pro stažení výlukového jízdního řádu   navštivte webové stránky www.cdcz. Bližší informace  najdete také v mobilní aplikaci Můj vlak nebo na kontaktním centru (e-mail – info@cd.cz, tel. 221 111 122).