Home Zpravodajství Krimi a černá kronika Vnuk okrádal ...

Vnuk okrádal svého dědečka. Přišel si na 150 tisíc

Plzeňští kriminalisté řešili případ, který se odehrál v Plzni na Slovanech. V rozmezí od června do září 2016 si 19tiletý mladík, který bydlel v domě společně s prarodiči, opakovaně opatřoval finanční prostředky bez jejich souhlasu pomocí platební karty.

Pokaždé kartu odcizil z peněženky, provedl výběr z bankomatu a později platební kartu opět vrátil zpět. Za celé období si tak vnuk přišel na více než 30 000 korun, které následně užil pro svoji potřebu. Podobného protiprávního jednání se dopouštěl i v letošním roce od měsíce ledna do května. „Svému dědovi pomáhal s internetovým bankovnictvím, přičemž znal jeho přístupové heslo k bankovnímu účtu. Toho využil a postupně si neoprávněnými převody finančních prostředků převedl na svůj bankovní účet necelých 125 000 korun. Autorizační kód z internetového bankovnictví byl odesílán na mobilní telefon poškozeného, který svůj aparát nechával stále položený vedle počítače a mladík si jej přečetl,“ vysvětlila policejní mluvčí Veronika Horková.

Kriminalisté se případem intenzivně zabývali a muže obvinili z přečinu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě pravomocného odsouzení mu může hrozit trest odnětí svobody až 5 let.